Європейський парламент продовжив «торгівельний безвіз» для заліза та сталі з України
Джерело: Європейський парламент
У четвер, 8 травня, депутати Європарламенту проголосували за поновлення “торгівельного безвізу” (призупинення дії ввізних мит та квот) на певні види імпорту з України, зокрема, заліза та сталі.
354 європарламентарі підтримали це рішення, 147 були проти, а 53 утрималися. Це рішення ще має затвердити ще Рада ЄС. Після цього “торгівельний безвіз” на залізо і сталь набуде чинності на три роки, до червня 2028 року.
Доповідачка Європарламенту Карін Карлсбро сказала:
“Українська металургійна промисловість є основою української економіки. Вона продовжує працювати, попри те, що багато робітників залишили металургійні заводи, щоб воювати на фронті, а заводи піддаються серйозним атакам з боку Росії. Поглиблення торгівельних відносин між ЄС та Україною — це не питання благодійності, а взаємовигідний обмін, який зміцнює обидві сторони”.
Наразі Єврокомісія працює над довгостроковим рішенням, яке забезпечить економічну визначеність для торгівлі між Україною та ЄС.
- Речник Європейської комісії Олоф Гілл повідомив, що ЄС не планує продовжувати режим автономних торгівельних заходів (АТЗ) для України (так званий “торгівельний безвіз”), який діє до 5 червня.
- Угоду про лібералізацію вантажних перевезень між Євросоюзом та Україною продовжили до 31 грудня 2025 року.
- Україна веде діалог з усіма партнерами в ЄС, щоб продовжити дію так званих автономних торговельних заходів (АТЗ), запроваджених Євросоюзом для торгівлі з Україною, принаймні до кінця 2025 року, щоб зберегти безмитний режим торгівлі між Україною і ЄС до укладення нової двосторонньої торговельної угоди.
У вівторок, 1 липня, Данія офіційно розпочала головування в Раді Європейського Союзу, яке триватиме до 31 грудня 2025 року.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.
Журналістка Євгенія Моторевська поділилася особистою історією про перехід на українську мову після впливу тотальної русифікації.
Керівник російського “Сбербанку” Герман Греф визнав, що через зростання військових витрат, інфляцію та високу ключову ставку економіку РФ очікують серйозні фінансові труднощі.
Великий Бар’єрний риф – найбільша жива структура на планеті – опинився під загрозою зникнення. Через глобальне потепління корали в усьому світі зазнають масового знебарвлення, втрачають кольори і врешті гинуть. Вчені в Австралії намагаються знайти нестандартні способи збереження рифів – зокрема, вивчають витривалі види коралів, вирощують їх у лабораторіях і навіть експериментують із кораловими “добавками”.