Іран надасть Росії пускові установки для балістичних ракет малої дальності – Reuters

Джерело: Reuters

За даними агентства Reuters, Іран передасть Росії пускові установки, призначені для запуску балістичних ракет малої дальності Fath-360.

Джерело видання – два представники західних служб безпеки та регіональний іранський посадовець – зауважили, що постачання плануються у найближчому майбутньому.

Зазначається, що Іран у 2024 році надав Росії ракети Fath-360. Якщо тепер відбудеться постачання самих пускових установок – це дасть змогу військам РФ продовжувати наступальні дії в Україні.

Пускові установки можуть запускати ракети на відстань 120 км, що дозволить окупантам обстрілювати позиції українських військ та населені пункти уздовж лінії фронту та російсько-українського кордону.

Торік у вересні США повідомили, що Іран спорядив Росії ракети Fath-360 на дев’яти суднах. Тоді джерела Reuters повідомили, що пускових установок серед вантажу не було. Однак зараз джерела агентства стверджують, що постачання пускових установок неминуче.

У квітні генерал армії США Крістофер Каволі, явно посилаючись на Fath-360, повідомив американським законодавцям, що Іран передав Росії понад 400 балістичних ракет малої дальності.

Отримання додаткового озброєння Росією може стати на заваді зусиллям американського президента Дональда Трампа покласти край війні в Україні та спробі укласти ядерну угоду з Іраном.

Іранське джерело зауважило, що саме перемовини між США та Іраном за посередництва Оману є однією з причин, чому Тегеран досі не передав Росії пускові установки.

Але деякі аналітики вважають, що співпраця Ірану з Росією не залежатиме від перемовин зі Штатами. Зокрема таку думку висловив старший науковий співробітник аналітичного центру Королівського об’єднаного інституту оборонних досліджень Джек Вотлінг.

“Те, що іранці ведуть перемовини щодо ядерних питань зі США, не буде розглядатись як пов’язане з тим, що вони можуть зробити у співпраці з росіянами”.

Серед інших причин, чому Росія досі не отримала пускові установки, може бути те, що Ірану довелось модифікувати комерційні вантажні автомобілі, аби встановити на них пускові установки.

Зважаючи на великі втрати транспортних засобів Росії у війні, ймовірно, Іран зараз робить те саме: спершу встановлює пускові установки на автівках.

Фахівці кажуть, що таке поповнення російського арсеналу може посилити тиск на Україну.

“(Військам РФ) було б набагато простіше і набагато швидше завдавати ударів… по вважливих цілях. Їм (Fath-360) не потрібно багато готуватись до запуску. Їхній час у польоті неймовірно короткий”, – зауважив науковий співробітник Міжнародного інституту стратегічних досліджень Фабіан Гінц.

Аналітики також вважають, що розгортання Fath-360 дозволить Росії вберегти свої власні ракети “Іскандер”, аби застосовувати їх для дальніх ударів, зокрема вкотре атакувати енергетичну інфраструктуру України.

Ральф Савельсберг, доцент Нідерландської військової академії зауважив, що пускові установки для Fath-360 розроблені так, що ними можуть керувати люди з мінімальною підготовкою. При цьому, додав він, ракети Fath-360, які вже отримала РФ, не найкращої якості.

“Навіщо їм (Росії) купувати іранські ракети гіршої якості? Єдина причина, яка приходить мені у голову, полягає у тому, що вони не можуть виготовляти достатню кількість власних ракет. Вони (іранські ракети) не дуже точні і не несуть великого корисного навантаження. Але це лише додасть головного болю Україні”.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

В Україні 3 липня відзначають День зенітних ракетних військ Повітряних сил Збройних сил України.

У сучасній війні культурний фронт стає не менш важливим за бойовий. Музика і мистецтво допомагають військовим переживати найскладніші моменти, відновлювати сили і зберігати людяність попри жахіття війни. Культурний десант – це мобільні творчі групи, які несуть цю підтримку прямо на передову, створюючи особливий простір відновлення і спротиву через мистецтво.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з главою Єгипту Абделем Фаттахом Ас-Сісі. Сторони погодились активізувати співпрацю, зокрема через підготовку угоди про преференційну торгівлю та проведення засідання Спільної міжурядової комісії.