Іран надасть Росії пускові установки для балістичних ракет малої дальності – Reuters

Джерело: Reuters
За даними агентства Reuters, Іран передасть Росії пускові установки, призначені для запуску балістичних ракет малої дальності Fath-360.
Джерело видання – два представники західних служб безпеки та регіональний іранський посадовець – зауважили, що постачання плануються у найближчому майбутньому.
Зазначається, що Іран у 2024 році надав Росії ракети Fath-360. Якщо тепер відбудеться постачання самих пускових установок – це дасть змогу військам РФ продовжувати наступальні дії в Україні.
Пускові установки можуть запускати ракети на відстань 120 км, що дозволить окупантам обстрілювати позиції українських військ та населені пункти уздовж лінії фронту та російсько-українського кордону.
Торік у вересні США повідомили, що Іран спорядив Росії ракети Fath-360 на дев’яти суднах. Тоді джерела Reuters повідомили, що пускових установок серед вантажу не було. Однак зараз джерела агентства стверджують, що постачання пускових установок неминуче.
У квітні генерал армії США Крістофер Каволі, явно посилаючись на Fath-360, повідомив американським законодавцям, що Іран передав Росії понад 400 балістичних ракет малої дальності.
Отримання додаткового озброєння Росією може стати на заваді зусиллям американського президента Дональда Трампа покласти край війні в Україні та спробі укласти ядерну угоду з Іраном.
Іранське джерело зауважило, що саме перемовини між США та Іраном за посередництва Оману є однією з причин, чому Тегеран досі не передав Росії пускові установки.
Але деякі аналітики вважають, що співпраця Ірану з Росією не залежатиме від перемовин зі Штатами. Зокрема таку думку висловив старший науковий співробітник аналітичного центру Королівського об’єднаного інституту оборонних досліджень Джек Вотлінг.
“Те, що іранці ведуть перемовини щодо ядерних питань зі США, не буде розглядатись як пов’язане з тим, що вони можуть зробити у співпраці з росіянами”.
Серед інших причин, чому Росія досі не отримала пускові установки, може бути те, що Ірану довелось модифікувати комерційні вантажні автомобілі, аби встановити на них пускові установки.
Зважаючи на великі втрати транспортних засобів Росії у війні, ймовірно, Іран зараз робить те саме: спершу встановлює пускові установки на автівках.
Фахівці кажуть, що таке поповнення російського арсеналу може посилити тиск на Україну.
“(Військам РФ) було б набагато простіше і набагато швидше завдавати ударів… по вважливих цілях. Їм (Fath-360) не потрібно багато готуватись до запуску. Їхній час у польоті неймовірно короткий”, – зауважив науковий співробітник Міжнародного інституту стратегічних досліджень Фабіан Гінц.
Аналітики також вважають, що розгортання Fath-360 дозволить Росії вберегти свої власні ракети “Іскандер”, аби застосовувати їх для дальніх ударів, зокрема вкотре атакувати енергетичну інфраструктуру України.
Ральф Савельсберг, доцент Нідерландської військової академії зауважив, що пускові установки для Fath-360 розроблені так, що ними можуть керувати люди з мінімальною підготовкою. При цьому, додав він, ракети Fath-360, які вже отримала РФ, не найкращої якості.
“Навіщо їм (Росії) купувати іранські ракети гіршої якості? Єдина причина, яка приходить мені у голову, полягає у тому, що вони не можуть виготовляти достатню кількість власних ракет. Вони (іранські ракети) не дуже точні і не несуть великого корисного навантаження. Але це лише додасть головного болю Україні”.
- Кремлівський диктатор Володимир Путін підписав закон про ратифікацію договору про “всеосяжне стратегічне партнерство” між Росією та Іраном.
За даними агентства Reuters, Іран передасть Росії пускові установки, призначені для запуску балістичних ракет малої дальності Fath-360.
Фракція “Європейська Солідарність” у Київраді заявляє про посилення тиску з боку центральної влади на опозиційних депутатів. Про це повідомив депутат Київської міської ради від “ЄС” Олександр Погребиський у дописі на своїй Facebook-сторінці та в коментарі Буквам.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 9 травня. Загалом, від початку доби вже зафіксовано 80 бойових зіткнень.
9 травня Велика Британія оголосила про підготовку наймасштабнішого пакета санкцій проти Росії, який торкнеться її тіньового флоту.
8 травня з димаря над Сикстинською капелою здійнявся білий дим. Це засвідчило, що нового понтифіка обрали на другий день конклаву.