З січня Трамп провів лише 12 «щоденних» брифінгів з питань розвідки

Джерело: “ЄП” з посиланням на Politico

Відтоді як Дональд Трамп став президентом у січні, він прослухав лише 12 доповідей представників розвідки в рамках “Щоденного брифінгу президента”.

Аналіз його публічного розкладу, проведений виданням, показує, що це значно менше порівняно з першим терміном його перебування на посаді.

Більшу частину свого першого терміну Трамп двічі на тиждень зустрічався з представниками розвідки для брифінгу, на якому розвідувальне співтовариство надавало резюме найактуальніших проблем національної безпеки, що стоять перед США.

Обмежена кількість брифінгів цього разу викликає занепокоєння серед чималої частини розвідувального співтовариства, яке й раніше були стурбовані таким підходом Трампа.

“На жаль, очевидно, що президент Трамп не цінує досвід і небезпечну роботу, яку щодня виконують наші розвідники, і, на жаль, це робить американський народ все більш вразливим до загроз, які ми мали б передбачити”, – зазначив сенатор Марк Ворнер, провідний демократ у Сенатському комітеті з питань розвідки.

Трамп викликає додаткове занепокоєння тим, що, за даними, ігнорує супровідний документ до брифінгу, так звану “книгу”, яку розвідка готує щодня для нього та його радників.

Брифінги вищого керівництва розвідки надають детальні оцінки глобальних криз, інформацію про засекречені операції за кордоном і факти про поточну ситуацію у світі.

Трамп отримав всього два особистих брифінги на місяць у січні, лютому та березні, а потім перейшов на більш регулярний ритм – один раз на тиждень у квітні та травні, відповідно до щоденного розкладу президента.

“Сенс існування розвідувальної служби з бюджетом у 80 мільярдів доларів полягає в тому, щоб інформувати президента, щоб запобігти стратегічним несподіванкам”, – сказав колишній аналітик ЦРУ.

Ключові радники Трампа з питань національної безпеки та посадовці адміністрації також отримують розвідувальні брифінги й можуть забезпечити, щоб критично важлива інформація доходила до президента.

За словами високопосадовців, Трамп отримує всю необхідну інформацію завдяки регулярному спілкуванню з керівниками розвідки.

“Президент постійно поінформований про секретні брифінги і регулярно підтримує зв’язок зі своєю командою національної безпеки”, – сказав речник Білого дому Девіс Інгл

  • За даними ЗМІ, президент США Дональд Трамп дуже розчарований тим, що не може виконати свою обіцянку – швидко завершити російсько-українську війну.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.