На аукціон виставили коштовності, повʼязані з останками Будди: уряд Індії пригрозив судом
Джерело: BBC
Аукціонний дім Sotheby’s у Гонконзі відклав продаж сотні коштовностей, пов’язаних з останками Будди, після погрози судовим позовом з боку уряду Індії.
Як розповіли у виданні, продаж колекції, відомої як “Коштовності Піпрахви”, що датується приблизно 240-200 рр. до н. е. – часів історичної імперії Будди Маур’їв епохи Ашоки, був запланований на 7 травня. Але за два дні до того уряд Індії надіслав лист до Sotheby’s, де зазначив, що реліквії становлять “невіддільну релігійну та культурну спадщину Індії та світової буддійської спільноти. Їхній продаж порушує індійські та міжнародні закони, а також конвенції ООН”.
У зв’язку з цим у Sotheby’s заявили, що зупиняють аукціон, щоб провести обговорення між сторонами. У вівторок, 6 травня, високопоставлена делегація уряду Індії провела переговори з представниками Sotheby’s.
У заяві, надісланій електронною поштою, Sotheby’s повідомив, що у світлі питань, порушених урядом Індії, “та за згодою консигнаторів, аукціон було відкладено”. Він зазначив, що оновлення щодо обговорень будуть оприлюднені “за потреби”.
Британський посадовець Вільям Клекстон Пеппе знайшов реліквії на півночі Індії майже 130 років тому разом із фрагментами кісток, ідентифікованими як такі, що належать самому Будді. Вільям Клекстон Пеппе був англійським управителем маєтком, який розкопав ступу – монументальну культову споруду для зберігання реліквій – у Піпрахві, на південь від Лумбіні, ймовірному місці народження Будди. Він виявив реліквії, надписані та освячені майже 2000 років тому.
Серед знахідок було майже 1800 дорогоцінних каменів, зокрема рубіни, топази, сапфіри та візерунчасті золоті листи, що зберігалися всередині цегляної камери. Це місце знаходиться в штаті Уттар-Прадеш.
Переглянути цей допис в Instagram
- У Британії на аукціоні Henry Aldridge and Son продали скрипку, яку використовували на зйомках фільму “Титанік”. Лот пішов з молотка за 54 тисячі фунтів стерлінгів.
Служба оборонної розвідки та безпеки Латвії (MIDD) попередила громадян про можливу присутність російських шпигунів і диверсантів у країні та оприлюднила поради, як їх розпізнати.
У Тернополі 15 травня відбувся міський фестиваль “Вишиванка – код нації 2025”. Учасники дефілювали в Українському домі, продемонструвавши десятки вишиванок – від старовинних до сучасних.
Головна редакторка та співзасновниця The Kyiv Independent Ольга Руденко відмовилася від участі в Oslo Freedom Forum після того, як організатор заходу різко зреагував на її зауваження щодо великої кількості російських спікерів, натомість відсутності українських.
Країна НАТО Естонія звинуватила російський військовий літак у порушенні її повітряного простору.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.