Медсестра, водій, тракторист: в Україні назвали найзатребуваніші професії на ринку праці

Джерело: дослідження Helvetas Ukraine

Як свідчать результати дослідження ринку праці, проведеного спільно швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation, Державною службою зайнятості та Федерацією роботодавців України, до рейтингу найбільш потрібних серед роботодавців в Україні потрапили переважно робітничі професії.

У дослідженні взяли участь майже 55 000 роботодавців, які забезпечують роботою понад 4,2 млн осіб.

Мета — зрозуміти, кого шукають роботодавці зараз і кого планують наймати, як змінюється попит на працівників, які бар’єри стоять перед людьми, що шукають роботу, і що може допомогти їм успішно працевлаштуватися.

Зауважується, що ринок праці нині болюче переживає наслідки війни. Попит на працівників зростає, тоді як кількість тих, хто готовий офіційно працевлаштуватися — зменшується. Зокрема 31,7% роботодавців повідомили, що мали труднощі з пошуком персоналу торік.

Найбільший дефіцит спостерігається у таких сферах:

  • Водопостачання – 53%
  • Охорона здоров’я – 46,2%
  • Енергетика – 44,1%
  • Добувна промисловість – 42%
  • Освіта – 40%
  • Сільське господарство – 39%

Водночас, 32% бізнесів планують найм працівників у 2025 році, аби закрити вакансії.

Водночас найбільш затребуваними на ринку праці виявилися такі професії:

  • Тракторист
  • Слюсар-ремонтник
  • Електрогазозварник
  • Електромонтер
  • Медсестра
  • Слюсар з ремонту рухомого складу
  • Водій
  • Швачка

Планується, що отримані дані допоможуть Державній службі зайнятості планувати програми навчання для безробітних та налагоджувати співпрацю з роботодавцями. Тоді як бізнес зможе будувати HR-стратегії на основі якісної аналітики, — пояснили дослідники.

У Мінекономіки раніше зауважили, якщо у 2021 році офіційний ринок праці нараховував 11,5 мільйона працівників, то вже у 2023 році ця цифра зменшилася до 9 мільйонів офіційно працевлаштованих.

Один з найважливіших чинників, який суттєво впливає на економіку сьогодні та впливатиме на динаміку її зростання у майбутньому – демографічна ситуація в країні і, зокрема, наявність трудових ресурсів.

Зокрема, через війну виїзд українців за кордон та внутрішню міграцію в державі існує  кадровий дефіцит та структурне безробіття.

У відомстві зазначили, що ще до початку повномасштабного вторгнення Україна відчувала нестачу робочої сили. Однак зараз, коли понад 6 млн українців були вимушені виїхати за кордон, економічна ситуація в країні стала ще більш критичною.

За оцінкою Міністерства економіки, протягом наступних десяти років Україні доведеться додатково залучити 4,5 мільйона співробітників  на ринок праці. Оскільки країна наближається до повоєнної епохи відбудови суспільства, потреби в робочій силі лише зростатимуть, щоб відповідати вимогам економічного відновлення.

Російські окупанти утримують щонайменше 13 працівників тимчасово захопленої Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС).

Французького актора Жерара Депардьє визнали винним у сексуальному насиллі щодо двох жінок. Йому винесли вирок – 18 місяців умовного ув’язнення.

Студія “Квартал 95” використала музику з пісні “Мексиканець” гурту ZWYNTAR у своєму концерті 10 травня 2025 року, попри чітку відмову гурту надати дозвіл.

Поліціянти ліквідували злочинну організацію, яка вербувала і шантажувала молодих жінок задля сексуальної експлуатації в Україні та за кордоном.

Спецпосланець США Стів Віткофф повідомив, що Дональд Трамп “висунув ультиматум” щодо мирних переговорів Україні та Росії ще до заяв про зустріч у Туреччині.