Гарвардський університет розширив свій позов проти адміністрації Трампа

Джерело: Reuters

Гарвардський університет розширив свій позов проти адміністрації Дональда Трампа, оскаржуючи рішення про скорочення мільярдних сум федерального фінансування, яке раніше надавалось навчальним закладам Ліги Плюща.

У вівторок, 13 травня, університет подав оновлену скаргу до федерального суду в Бостоні, лише за кілька годин після того, як федеральна робоча група з протидії антисемітизму повідомила про припинення додаткових грантів на суму 450 мільйонів доларів.

Гарвард подав змінену скаргу до федерального суду в Бостоні через кілька годин після того, як федеральна робоча група з боротьби з антисемітизмом оголосила, що вісім урядових установ скасовують додаткові гранти на суму 2,2 мільярда доларів, на які адміністрація президента Дональда Трампа вже припинила фінансування.

Робоча група, до складу якої входять представники низки урядових відомств, зокрема Міністерств освіти, охорони здоров’я і соціальних служб, а також юстиції США, зробила це після того, як звинуватила університет у Кембриджі, штат Массачусетс, у нездатності протистояти “повсюдній расовій дискримінації та антисемітським утискам, що переслідують його кампус”.

У відповідь Гарвард розширив позов, вперше поданий 22 квітня після того, як адміністрація заморозила початкові 2,2 мільярда доларів, щоб покрити ці останні припинення дослідницьких грантів, які надійшли від відомств, включаючи міністерства оборони та енергетики США, а також Національний науковий фонд.

Оновлена скарга також оскаржує рішення адміністрації, оголошене минулого тижня в листі міністерки освіти Лінди Мак-Мен, щодо замороження мільярдів доларів майбутніх дослідницьких грантів та іншої фінансової допомоги. Це триватиме доти, доки найстаріший і найбагатший коледж країни не виконає вимоги адміністрації.

Гарвард заявляє, що радикальні вимоги адміністрації порушують гарантії свободи слова, закріплені Першою поправкою до Конституції США. Університет також стверджує, що масове замороження фінансування є надто широким і було здійснене без дотримання належних процедур.

Гарвард звертається до окружної судді США Елісон Берроуз із проханням визнати дії адміністрації незаконними та зупинити припинення грантового фінансування. Попередньо суддя призначила слухання у справі на 21 липня.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.