До Японії з Південної Кореї повернули статую Будди, викрадену понад 12 років тому

Джерело: Kyodo News

Статую бодхісатви Авалокітешвари (уособлює втілення милосердя всіх будд), яку викрали в жовтні 2012 року й вивезли до Південної Кореї, повернули до японського храму.

Як зазначається, статую XIV століття передали з Південної Кореї представникам храму Каннон на острові Цусіма в префектурі Нагасакі. Артефакт визнали культурним надбанням.

Фото: Kyodo News

За словами співрозмовника, статую доставили до Японії з Південної Кореї повітрям, а потім перевезли поромом до Каннона. Після церемонії в храмі вона буде зберігатися в місцевому музеї.

Статую було викрадено 2012, південнокорейська влада знайшла злодіїв, заарештувала їх, а статую конфіскувала. Однак 2016 році місцевий храм Бусокса в країні подав позов, стверджуючи, що статую викрали японські пірати сотні років тому.

Вже 2023 року верховний суд Південної Кореї виніс рішення на користь японського храму Каннон. Процедури повернення статуї завершили в січні цього року. І тільки тепер її доставили до храму.

Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.

Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.

Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.

У ніч на 12 липня (з вечора 11 липня) російські окупаційні війська випустили по Україні 623 засоби повітряного нападу.