СБУ затримала чотирьох осіб, які виправдовували воєнні злочини Росії

Джерело: СБУ

Служба безпеки України затримала ще чотирьох поплічників РФ, які активно поширювали пропаганду в інтернеті. Зловмисники виправдовували агресивні дії Росії та заперечували воєнні злочини окупантів, чекаючи на нові спроби окупації територій України.

У Чернігові затримано 41-річну секретарку місцевого суду, яка закликала окупантів до масованих обстрілів українських міст, зокрема цивільної інфраструктури. Про це вона регулярно говорила своїм знайомим в Росії, з якими розмовляла телефоном.

У Києві викрито 24-річного місцевого безробітного, який за завданням ФСБ мав поширювати листівки із фейками кремлівської пропаганди.

Для виконання завдання чоловік отримав від окупантів електронний макет листівки, яка містила, зокрема, QR-код, що перенаправляв користувачів до антиукраїнської інтернет-спільноти. Співробітники СБУ затримали зловмисника, коли він замовив друк першої партії з 900 проросійських листівок у типографії.

У Харкові СБУ затримала 56-річного містянина, який створив канал на російській платформі “Рутуб”, щоб закликати окупантів до захоплення регіону. Також він адміністрував Телеграм-канал, де популяризував окупаційні угруповання РФ та намагався дискредитувати ЗСУ.

На Вінниччині затримано 60-річного мешканця Гайсинського району. На своїй сторінці в забороненій соцмережі “Однокласники” він поширював дописи на підтримку окупації східних областей України.

Ініційовані СБУ судово-лінгвістичні експертизи підтвердили факти інформаційно-підривної діяльності фігурантів на користь Росії.

Наразі слідчі СБУ повідомили затриманим про підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:

▪ ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 (незакінчений замах на перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період, вчинений за попередньою змовою групою осіб);
▪ чч 2, 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників);
▪ ч. 2 ст. 109 (публічні заклики до насильницької зміни конституційного ладу, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій);
▪ ч. 1 ст. 110 (розповсюдження матеріалів із закликами до зміни меж території та до зміни державного кордону України).

Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує до 8 років тюрми з конфіскацією майна.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.