Раді рекомендували прийняти законопроєкт про криміналізацію обходу санкцій
Джерело: Андрій Осадчук у коментарі ЕП
14 травня Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності підтримав законопроєкт про криміналізацію обходу санкцій, повідомив перший заступник голови Комітету ВР Андрій Осадчук.
Президент Володимир Зеленський вніс до парламенту проєкт закону щодо встановлення відповідальності за порушення санкцій у січні 2025 року.
Як пояснили у Мін’юсті, запровадження кримінальної відповідальності за порушення санкцій не лише підсилить економічну та політичну ефективність санкційної політики України, але й створить стримувальний ефект, запобігаючи спробам обходу чи порушення санкцій.
Міністерка юстиції Ольга Стефанішина зауважила, що кримінальна відповідальність за порушення та обхід санкцій існує у країнах ЄС та інших країнах-партнерах (США, Канада). У відомстві додали, що Україна не повинна відставати від цієї усталеної практики, а навпаки – імплементувати її в національне законодавство як напрям свого європейського курсу та гармонізації з правом ЄС.
Раніше Служба безпеки ліквідувала ще одну схему обходу санкцій на постачання української продукції до РФ. Викрили зловмисників, котрі продавали оптові партії вітчизняних систем опалення для потреб міноборони РФ.
Також Служба безпеки України викрила схему обходу санкцій, через яку українське хімічне підприємство в Черкасах постачало продукцію до Росії. З 2022 по 2024 рік було нелегально переправлено продукцію на суму 1,8 мільйона доларів.
- Служба безпеки України викрила на Дніпропетровщині підприємство, яке допомагало Росії у створенні лабораторій для розробки ядерної зброї.
- Контррозвідка Служби безпеки України затримала у Харкові 72-річного вченого-механіка, який сприяв вдосконаленню російських дронів-камікадзе “Шахед” для військово-промислового комплексу РФ.
- Співробітники Служби безпеки України затримали колаборантку, яка допомогла РФ провести псевдовибори на тимчасово захопленій території Запоріжжя.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.