У Нью-Йорку відбудуться спеціальні покази українського фільму про війну «Клондайк»

Джерело: Державне агентство України з питань кіно.

У Нью-Йорку відбудуться спеціальні покази української стрічки режисерки Марини Ер Горбач – “Клондайк”.

Спеціальні покази та рубрика “питання-відповідь” проходитимуть з 4 по 6 серпня о 19:00 за східним часом у кінотеатрі Angelika Film Center за адресою: 18 W. Houston St., New York, NY 10012.

У центрі сюжету – історія сім’ї з Донеччини. 2014 рік, село Грабове, Ірка (Оксана Черкашина) та Толік (Сергій Шадрін) чекають  народження своєї першої дитини. Поява озброєних чужинців на околицях села на всіх справила однаково сильне враження. А ось рішення, як тепер діяти, усі приймають різне. Ірка в жодному разі не хоче покидати рідний дім. Поки Толік не приховує свого захоплення “ополченцями”, брат жінки Ярік (Олег Щербина) думає, яким чином він міг би чинити опір.

Головні ролі у фільмі виконали Оксана Черкашина, Сергій Шадрін і Олег Щербина.

Український Оскарівський Комітет обрав стрічку офіційним представником від України на премію “Оскар-2023” у номінації “Найкращий міжнародний повнометражний фільм”.

У січні 2022 року стрічка отримала нагороду за “найкращу режисуру світового кіно” на кінофестивалі “Санденс” – головному фестивалі незалежного кіно в США.

Призер фестивалів “Санденс” та “Берлінале”, “Клондайк” здобув загалом понад 40 міжнародних нагород.

Всеукраїнська рада голів ОСББ, а також Асоціація управителів житла виступили із закликом до народних депутатів вилучити з законопроєкту №11345 положення, що покладають на співвласників багатоквартирних будинків обов’язок облаштовувати та утримувати захисні укриття.

Протягом березня до проєкту “Хочу найти” подали рекордні 10 тисяч заявок про зниклих безвісти російських військових.

Низка телеграм-каналів поширила неправдиве повідомлення про Петра Порошенка та його партію “Євросолідарність”. У політсилі наголосили, що в одному цьому дописі – 13 фейків, з яких 5 лише у заголовку.

Україна отримала 1 мільярд євро від Європейського Союзу — третій транш макрофінансової допомоги за рахунок російських активів.

Китай почав блокувати певний контент, пов’язаний з тарифами, у соціальних мережах після введення нових американських тарифів на десятки країн, зокрема 104%-го мита на китайські товари.