Перепрацювання може впливати на структуру мозку – дослідження
Джерело: CNN
Результати дослідження, проведеного науковцями із південнокорейських університетів Чунан та Йонсе, засвідчили, що перепрацювання може вливати на структуру людського мозку.
У дослідженні взяли участь 110 медичних працівників. Їх розділили на дві групи – тих, хто перепрацьовує, і тих, хто ні. До першої групи потрапили 32 особи, які працюють 52 години або більше щотижня.
Вчені застосували техніку нейровізуалізації для аналізу об’єму мозку досліджуваних медпрацівників, що допомогло визначити та порівняти відмінності в рівнях сірої речовини в різних ділянках мозку.
“У людей, які працювали 52 або більше годин на тиждень, спостерігалися значні зміни в ділянках мозку, пов’язаних із когнітивною функцією та емоційною регуляцією, на відміну від учасників, які працювали стандартні години”, — пояснили дослідники.

Фото: Freepik
Ділянки мозку, де було зафіксовано збільшення об’єму, включають середню лобову звивину, що відіграє основну роль у когнітивних функціях, увазі, пам’яті та мовних процесах, а також частку, яка залучена до емоційної обробки, самосвідомості та розуміння соціального контексту.
За словами фахівців, їхні висновки свідчать про “потенційний зв’язок” між збільшенням робочого навантаження та змінами в цих частинах мозку.
- Дослідження американських вчених виявило зв’язок між робочим спілкуванням у неробочий час і підвищеним вигоранням працівників.
У Білому домі підтвердили, що Сполучені Штати призупинили постачання деяких видів озброєнь Україні.
Папа Лев XIV прийняв на аудієнції владик Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви.
Контррозвідка Служби безпеки викрила ще одного агента ФСБ у Черкасах. Ним виявився завербований ворогом 20-річний студент місцевого університету. На замовлення окупантів він коригував ракетно-дронові атаки РФ по регіону.
У ніч на 2 липня російські дрони атакували Слов’янськ на Донеччині. Внаслідок влучання повністю зруйновано термінал Нової пошти.
Уряд США ввів санкції проти російської компанії Aeza Group та її глобальної мережі через злочинну кібердіяльність, спрямовану на оборонно-промисловий комплекс США та інші міжнародні компанії.