Туреччина виявила у Чорному морі газове родовище обсягом 75 мільярдів кубометрів

Джерело: Hurriyet

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган оголосив про відкриття нового газового родовища у Чорному морі.  За словами глави держави, мовиться про свердловину “Гейтепе-3”, у якій виявили запаси природного газу обсягом 75 мільярдів кубометрів.

Відкрито нове газове родовище на свердловині “Гейтепе-3” у Чорному морі. Його обсяг – 75 мільярдів кубометрів, економічна цінність – $30 мільярдів. Ці запаси зможуть забезпечити наші домогосподарства газом приблизно на три з половиною роки, — наголосив Ердоган.

Він також повідомив, що роботи на свердловині розпочалися 27 березня та завершилися 16 травня на глибині 3 500 метрів. За словами президента, з початку масштабних геологорозвідувальних робіт на турецькому шельфі пробурили 11 свердловин у Середземному морі та 38 у Чорному.

Наразі, поінформував Ердоган, газові родовища Чорного моря забезпечують газом близько 4 мільйонів квартир, щорічно постачаючи 9,5 мільярда кубометрів палива. До 2028 року влада планує збільшити цей показник у чотири рази.

Зауважимо, у грудні 2024 року Туреччина порушила питання про пом’якшення санкцій щодо російського “Газпромбанку” під час переговорів з американською делегацією, котру очолює держсекретар США Ентоні Блінкен.

Анкара направила офіційні заявки на виключення російського Газпромбанку зі списку санкцій, що, у разі позитивного рішення, дозволить Туреччині продовжувати проводити фінансові операції. За словами кореспондентки видання Ханде Фірат, американська сторона заявила, що знає про такі звернення, і нині вже розглядає питання.

Міністр енергетики та природних ресурсів Туреччини Алпарслан Байрактар ​​раніше заявив, що запроваджені США санкції проти “Газпромбанку” безпосередньо вплинуть на Туреччину. Він нагадав, що Росія залишається одним із ключових постачальників газу для країни, що робить співпрацю з Газпромбанком “особливо важливим”.

Росія є найбільшим постачальником газу до Туреччини. До прикладу, у 2023 році 42% газу Туреччина імпортувала саме з РФ.

Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.

Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.

Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.

Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.