Туреччина виявила у Чорному морі газове родовище обсягом 75 мільярдів кубометрів
Джерело: Hurriyet
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган оголосив про відкриття нового газового родовища у Чорному морі. За словами глави держави, мовиться про свердловину “Гейтепе-3”, у якій виявили запаси природного газу обсягом 75 мільярдів кубометрів.
Відкрито нове газове родовище на свердловині “Гейтепе-3” у Чорному морі. Його обсяг – 75 мільярдів кубометрів, економічна цінність – $30 мільярдів. Ці запаси зможуть забезпечити наші домогосподарства газом приблизно на три з половиною роки, — наголосив Ердоган.
Він також повідомив, що роботи на свердловині розпочалися 27 березня та завершилися 16 травня на глибині 3 500 метрів. За словами президента, з початку масштабних геологорозвідувальних робіт на турецькому шельфі пробурили 11 свердловин у Середземному морі та 38 у Чорному.
Наразі, поінформував Ердоган, газові родовища Чорного моря забезпечують газом близько 4 мільйонів квартир, щорічно постачаючи 9,5 мільярда кубометрів палива. До 2028 року влада планує збільшити цей показник у чотири рази.
Зауважимо, у грудні 2024 року Туреччина порушила питання про пом’якшення санкцій щодо російського “Газпромбанку” під час переговорів з американською делегацією, котру очолює держсекретар США Ентоні Блінкен.
Анкара направила офіційні заявки на виключення російського Газпромбанку зі списку санкцій, що, у разі позитивного рішення, дозволить Туреччині продовжувати проводити фінансові операції. За словами кореспондентки видання Ханде Фірат, американська сторона заявила, що знає про такі звернення, і нині вже розглядає питання.
Міністр енергетики та природних ресурсів Туреччини Алпарслан Байрактар раніше заявив, що запроваджені США санкції проти “Газпромбанку” безпосередньо вплинуть на Туреччину. Він нагадав, що Росія залишається одним із ключових постачальників газу для країни, що робить співпрацю з Газпромбанком “особливо важливим”.
Росія є найбільшим постачальником газу до Туреччини. До прикладу, у 2023 році 42% газу Туреччина імпортувала саме з РФ.
- Бюро ЄС із боротьби з шахрайством (OLAF) ініціювало розслідування щодо можливого реекспорту російської нафти через турецькі порти до країн ЄС.
- Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
- Російський “Газпром”, втративши дві третини експорту та отримавши рекордний збиток у своїй історії, продовжує зазнавати проблем на одному з останніх великих ринків продажу газу.
- Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Європейський Союз може розглянути можливість заміни російського експорту скрапленого природного газу (СПГ) американським.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.
Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.
Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.
Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.