Расмуссен розкритикував повільну підготовку до розміщення європейських військ в Україні

Джерело: Андерс Фог Расмуссен в інтерв’ю Радіо Свобода

Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен висловив занепокоєння стосовно затримки у підготовці до можливого розміщення європейських військ в Україні після досягнення режиму припинення вогню.

За словами Расмуссена, ключові аспекти, зокрема мандат майбутньої місії, умови участі країн та конкретні держави-учасниці досі не визначені публічно.

Я не хочу, щоб коаліція охочих перетворилася на коаліцію очікування… Зазвичай у Європі ми витрачаємо багато часу на обговорення та розмови, і занадто мало зусиль витрачається на вжиття заходів, – додав він.

Система безпеки Європи, за словами колишнього генсека НАТО, нині зазнає фундаментальних змін.

Занадто тривалий час ми покладалися на модель, котра більше не працює – поєднання дешевої енергії з Росії, дешевих товарів з Китаю та дешевої безпеки з боку США, – пояснив він, закликавши до зміцнення оборонного потенціалу європейських країн і посилення єдності.

Расмуссен попередив, що російські оборонні інвестиції зараз більші, ніж сукупні оборонні інвестиції решти Європи.

Ми повинні щонайменше подвоїти європейські інвестиції в оборону. Я знаю з досвіду спілкування з Путіним та іншими автократами, що вони поважають лише силу, єдність та тверду позицію… Якщо ми діятимемо спільно — тоді зможемо протистояти, – резюмував він.

Зауважимо, за даними ЗМІ, британських спецпризначенців привели у стан готовності до відряджання в Україну у складі миротворчої місії Великої Британії, оскільки угода про припинення вогню “наближається до завершення”.

Загалом вже більш як 30 країн вже виявили готовність відрядити свої миротворчі війська в Україну, повідомив представник прем’єр-міністра Великої Британії  Кіра Стармера.

Днями президент Франції Емманюель Макрон заявив, що запропоновані миротворчі сили будуть здатні дати відсіч російському вторгненню, якщо Москва вирішить знову напасти на Україну.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.