До України прибув кронпринц Норвегії Хокон

Фото: Heiko Junge / NTB

Джерело: NRK та посольство Норвегії в Україні

21 травня до України з візитом прибув наслідний принц Норвегії Хокон.

“Його Королівська Високість кронпринц Хокон сьогодні перебуває в Україні. Цей візит свідчить про непохитну солідарність Норвегії з українським народом та нашу глибоку повагу до його стійкості”, – мовиться у повідомленні посольства.

Тут наголосили, що Норвегія продовжить надавати Україні потужну підтримку: політичну, військову та гуманітарну.

За даними NRK, наслідний принц зустрівся з пораненими українськими захисниками в одному з медзакладів Києва, де військові перебувають на реабілітації.

Кронпринц Хокон прибув до української столиці вранці 21 травня разом з норвезьким міністром енергетики Тер’є Осландом. У Києві їх зустріли пані посол Норвегії в Україні Гелен Санд Андресен та українська делегація очолювана заступником МЗС України Олександром Міщенком.

Кронпринц у межах візиту також зустрінеться з українською владою та представниками проєктів, які Норвегія підтримує в Україні.

Першою зупинкою кронпринца на Київщині став меморіал загиблим захисникам України у Мощуні. Тут представник монаршої родини поклав квіти до меморіалу.

Це перший візит представника королівської родини Норвегії в Україну від початку повномасштабного вторгнення. Востаннє Київ відвідувала кронпринцеса Метте-Маріт у жовтні 2008 року.

20 травня Верховна представниця ЄС із закордонних справ Кая Каллас повідомила, що міністри закордонних справ країн Європейського Союзу погодили контракт на 5,5 мільйона євро для підтримки діяльності “Радіо Свобода”.

Молоде лосеня, котре напередодні збив автомобіль у Підмосков’ї, померло під час операції. Серце тварини не витримало наркозу. Раніше російські фахівці спромоглися приспати його лише з третьої спроби, зазначивши, що перші два дротики із седативним препаратом тварина проігнорувала.

Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.

У США зростає занепокоєння щодо недостатньої жорсткості президента Дональда Трампа у ставленні до Росії. Згідно з опитуванням Harvard CAPS/Harris Poll, 59% американських виборців вважають, що глава Білого дому недостатньо рішучий у протистоянні з господарем Кремля Володимиром Путіним.

Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.