До України прибув кронпринц Норвегії Хокон

Фото: Heiko Junge / NTB

Джерело: NRK та посольство Норвегії в Україні

21 травня до України з візитом прибув наслідний принц Норвегії Хокон.

“Його Королівська Високість кронпринц Хокон сьогодні перебуває в Україні. Цей візит свідчить про непохитну солідарність Норвегії з українським народом та нашу глибоку повагу до його стійкості”, – мовиться у повідомленні посольства.

Тут наголосили, що Норвегія продовжить надавати Україні потужну підтримку: політичну, військову та гуманітарну.

За даними NRK, наслідний принц зустрівся з пораненими українськими захисниками в одному з медзакладів Києва, де військові перебувають на реабілітації.

Кронпринц Хокон прибув до української столиці вранці 21 травня разом з норвезьким міністром енергетики Тер’є Осландом. У Києві їх зустріли пані посол Норвегії в Україні Гелен Санд Андресен та українська делегація очолювана заступником МЗС України Олександром Міщенком.

Кронпринц у межах візиту також зустрінеться з українською владою та представниками проєктів, які Норвегія підтримує в Україні.

Першою зупинкою кронпринца на Київщині став меморіал загиблим захисникам України у Мощуні. Тут представник монаршої родини поклав квіти до меморіалу.

Це перший візит представника королівської родини Норвегії в Україну від початку повномасштабного вторгнення. Востаннє Київ відвідувала кронпринцеса Метте-Маріт у жовтні 2008 року.

Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.

Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.

Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.

Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.