В Японії арештували 4 членів якудза, бо їхній офіс знаходився надто близько до бібліотеки

Джерело: CNN

В Токіо, Японія, заарештували чотирьох мафіозі за утримання офісу якудзи, розташованого занадто близько до бібліотеки.

Підозрювані, віком від 55 до 77 років, “змовилися” керувати офісом з червня 2024 року по лютий 2025 року, “попри те, що територія знаходилася в радіусі 200 метрів навколо бібліотеки”, – йдеться в заяві поліції. У місті діють суворі правила щодо того, де можуть працювати офіси якудзи, в рамках кампанії з ліквідації організованої злочинності.

Найстарший чоловік, 77 років, був “членом організації, пов’язаної з організованим злочинним синдикатом Сумійоші-кай”, одним з найбільших японських угруповань якудзи.

Якудзи мають широке коло занять: від вимагання і відмивання грошей до торгівлі наркотиками і секс-торгівлі. Водночас багато з них не в підпіллі, а офіційно зареєстровані в поліції і мають постійну присутність по всій країні. Національне поліцейське агентство (NPA) навіть розмістило на своєму сайті адреси офісів деяких організацій якудзи.

Під час свого розквіту в 1960-х роках якудза діяла на міжнародному рівні і налічувала понад 184 000 членів, згідно з даними NPA. Але за останні десятиліття їхня чисельність скорочувалася через утиски правоохоронців.

Хоча юридично їм все ще дозволено існувати, правила ускладнили виживання мафіозі — стало незаконним наймати якудзу, платити їм або ділитися з ними прибутками. Навіть укладати контракти на мобільний зв’язок та здавати в оренду квартири стало складніше.

У 2024 році кількість членів організованих злочинних синдикатів вперше впала до рекордно низького рівня – 18 800, згідно з даними поліції.

У Токіо офіси якудзи не можуть працювати ближче, ніж за 200 метрів від шкіл, центрів соціального захисту дітей, громадських центрів, музеїв, офісів пробації та сімейних судів, а також бібліотек.

Командування Нацгвардії України офіційно повідомило, що 20 травня війська РФ завдали ракетного удару по військовому полігону у Сумській області. Є жертви і поранені серед українських воїнів.

У Київській області унаслідок атаки російських БпЛА поранено трьох осіб, серед яких двоє – неповнолітні.

Триває 1183-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 976 тисяч осіб.

Під ранок 21 травня російські окупанти атакували безпілотниками Суми. У місті влучання, частина мешканців без електроенергії.

21 травня відзначають Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку, Міжнародний день чаю та День заплатки. Християни вшановують святих рівноапостольних Костянтина і Олени.