Рубіо не назвав Путіна воєнним злочинцем, хоча раніше вимагав цього від ексдержсекретаря
Джерело: The Daily Beast
Державний секретар США Марко Рубіо відмовився назвати президента РФ Володимира Путіна воєнним злочинцем, хоча у 2017 році вимагав від тодішнього кандидата у держсекретарі Рекса Тіллерсона зробити те саме.
21 травня Рубіо виступав у Комітеті з закордонних справ Палати представників. Представник Демократичної партії Білл Кітінг запитав держсекретаря, чи є Путін воєнним злочинцем.
“Що ж, я думаю, можна подивитись на випадки, які там стались, і, безумовно, описати їх як воєнні злочини, але наша мета – покласти край війні”, – відповів Рубіо.
На це Кітінг знову запитав у держсекретаря, чи є Путін воєнним злочинцем.
“Ми не можемо покласти край війні, не поспілкувавшись з паном Путіним”, – різко відповів Рубіо.
Ситуація продовжувала загостюватись, бо Кітінг наполягав, аби Марко Рубіо дав відповідь на його “доволі просте” запитання.
“Я намагаюсь відповісти на ваше питання, сказавши, що ми намагаємось покласти кінець війні”, – роздратовано сказав очільник Держдепу.
Він додав, що це немає сумнівів, що воєнні злочини були, але наголосив, що буде час і місце, аби знайти відповідальних.
“Значить, ви не відповідаєте на питання”, – крикнув Кітінг.
Варто зауважити, що ще вісім років тому – у 2017 році – коли Рубіо був сенатором, він запитував Тіллерсона, який тоді був кандидатом на посаду держсекретаря в адміністрації Трампа, те саме: чи є Путін воєнним злочинцем.
“Чи є Володимир Путін воєнним злочинцем?”, – питав Рубіо у січні 2017 року.
Тіллерсон відмовився назвати Путіна воєнним злочинцем, і у відповідь Рубіо почав озвучувати низку воєнних злочинів, які скоїли російські військові у Сирії.
“Неважко сказати, що армія Володимира Путіна скоїла воєнні злочини в Алеппо, оскільки, погодьтесь, неприйнятно, щоб армія цілеспрямовано нападала на цивільних, що й відбулось там за участі російської армії”, – сказав тоді Рубіо.
Він також наголосив, що не змушує Тіллерсона заплямовувати світових лідерів, але вимагав “моральної зрозумілості”.
“Коли вони бачать, що США не готові встати і сказати: “Так, Володимир Путін – воєнний злочинець”… Це деморалізує цих людей у всьому світі”.
Він додав, шо відмова називати Путіна воєнним злочинцем і прямолінійність у таких питаннях створюють враження, що США піклуються про свободу і демократію лише тоді, “поки їх не порушує хтось, хто їм потрібен для чогось іншого”.
Кітінг нагадав Рубіо ці його заяви 2017 року.
“Тоді ви дуже чітко сказали, що Володимир Путін – воєнний злочинець, а тепер… Ви позбавляєте його статусу воєнного злочинця і не відповідаєте на питання про ті ж самі обставини”.
Рубіо заявив, що йому не дають відповісти та звинуватив Кітінга у тому, що той приписує йому слова. Тоді конгресмен знову запитав, чи є Путін воєнним злочинцем.
“Я вже сказав, що були скоєні воєнні злочини…”, – почав говорити Рубіо, але Кітінг перебив його наголосивши, що він не назвав російського президента воєнним злочинцем.
- Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.
- Державний секретар США Марко Рубіо повідомив, що Штати очікують від Росії письмовий перелік умов припинення війни в Україні. На його думку, це допоможе розкрити справжні наміри Кремля.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.