«Податок на Google» приніс Україні понад 3,5 млрд у першому кварталі 2025 року
Джерело: Руслан Кравченко/Telegram
Перший квартал 2025 року Україна завершила зростанням надходжень від так званого “податку на Google”, відзначив голова ДПС Руслан Кравченко.
За січень-березень цього року нерезиденти, котрі постачають електронні послуги українським споживачам, сплатили до бюджету 39,6 млн євро та 43,4 млн доларів ПДВ. У гривневому еквіваленті це становить понад 3,5 млрд грн.
Порівняно з аналогічним періодом минулого року, надходження зросли на 9,5 млн євро та 8,9 млн доларів. Станом на 1 квітня 2025 року відповідні звіти подала 121 компанія-нерезидент.
Також за перший квартал збільшилась кількість зареєстрованих платників податку на електронні послуги — на 26 нових учасників. Загалом в Україні нині 136 компаній-нерезидентів зареєстровані як платники ПДВ.
До топ-платників податку входять такі відомі компанії, як Apple, Google, Valve, Meta, Sony, Etsy, Netflix, Wargaming, Bolt, OpenAI, Ebay та інші.
Дякуємо всім платникам, які підтримують цивілізовані правила роботи та своєчасно сплачують податки. Це не лише додаткові надходження до бюджету, які в умовах війни надзвичайно потрібні, а й запорука чесної конкуренції між українськими та міжнародними компаніями, — наголосив Кравченко.
Зауважимо, у 2024 році надходження до державного бюджету України від так званого “податку на Google” склали 11,2 млрд грн. Це майже вчетверо перевищує очікувану суму, зазначену при ухваленні відповідного закону.
За даними комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, обсяг надходжень з цього податку постійно зростає. У 2022 році бюджет отримав 4,3 млрд грн, у 2023 році – 8 млрд грн, а у 2024-му ця сума зросла до 11,2 млрд грн.
Закон, що запровадив “податок на Google”, ухвалено у червні 2021 року. Він зобов’язує іноземні техногіганти, які надають електронні послуги в Україні, сплачувати 20% податку на додану вартість (ПДВ) – так само, як це робить зареєстрований в Україні бізнес.
Очікування, що нерезиденти не будуть реєструватися чи вийдуть із ринку України, не підтвердилися. Голова фінансового комітету Верховної Ради висловив сподівання, що наступні податкові ініціативи, такі як імплементація директив DAC 7, ATAD I та ATAD II, матимуть подібний успіх.
Фахівці ISW зреагували на заяви російських посадовців про нібито незаконний розпад Радянського Союзу. Аналітики припустили, що може стояти за такими наративами.
Триває 1185-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 978 тисяч осіб.
Щорічно 23 травня в Україні вшановують морських піхотинців – військовослужбовців морської піхоти Військово-морських сил Збройних сил України.
23 травня відзначають Міжнародний день з викорінення акушерських свищів, Всесвітній день черепахи, День головного треку та День щасливої монетки. Церква сьогодні згадує преподобного ісповідника Михаїла.
За даними синоптиків у п’ятницю, 23 травня, у частині областей очікуються складні погодні умови.