Адміністрація Трампа заборонила Гарвардському університету навчати іноземних студентів

Джерело: CNN

Адміністрація Дональда Трампа відкликала дозвіл Гарвардського університету на прийом іноземних студентів у межах програми студентів та обміну (SEVP), різко загостривши протистояння щодо автономії вишу.

Гарвард більше не має права зараховувати іноземних студентів, а ті, хто вже навчається, повинні або перевестися, або втратять свій легальний статус, — мовиться в заяві Міністерства внутрішньої безпеки США.

Очільниця відомства Крісті Ноем розпорядилася відізвати сертифікацію Гарварду за програмою для студентів і обміну (SEVP), звинувативши виш у відмові надати запитувані записи щодо поведінки іноземних студентів.

У листі до університету Ноем звинуватила Гарвард у “сприянні небезпечному середовищу, ворожому до єврейських студентів, підтримці симпатії до ХАМАС і впровадженні расистських практик “різноманіття, рівності та інклюзії”.

Нехай це стане попередженням для всіх університетів і академічних установ по всій країні, — додали у відомстві.

У Гарварді оперативно зреагували на рішення, назвавши його “незаконним” і таким, що “завдає серйозної шкоди університетській спільноті та інтересам США”.

Ми повністю віддані підтримці міжнародних студентів і науковців, котрі приїхали з понад 140 країн і безмежно збагачують наш університет і нашу країну, — заявили у виші.

До міжнародної академічної спільноти Гарварду входить 9 970 осіб, з яких 6 793 — іноземні студенти, що становить понад 27% від усіх зарахованих на 2024–2025 навчальний рік.

Економіст Гарварду і колишній радник адміністрації Обами Джейсон Фурман розкритикував рішення адміністрації Трампа.

Це жахливо на всіх рівнях. Неможливо уявити Гарвард без наших надзвичайних іноземних студентів. Вони — величезна цінність для університету, для інновацій і для США в цілому. Вища освіта — один із найважливіших американських експортів і ключове джерело м’якої сили. Сподіваюся, це зупинять, поки шкода не стала ще більшою.

Раніше Міністерство охорони здоров’я і соціальних служб США оголосило про припинення фінансування Гарвардського університету, скасувавши федеральні гранти на суму 60 мільйонів доларів.

Відповідно до заяви міністерства, це рішення ухвалили через нездатність університету належно реагувати на випадки антисемітських домагань і етнічної дискримінації в кампусі. За минулі кілька тижнів адміністрація Дональда Трампа заморозила або скасувала федеральні гранти та контракти для університету на загальну суму майже 3 мільярди доларів.

Білий дім намагається використовувати федеральне фінансування наукових досліджень для реформування американської академічної сфери, яка, на його думку, піддалася впливу антиамериканських, марксистських та “радикально лівих” ідеологій.

Адміністрація Трампа звинувачує Гарвард у тому, що університет досі враховує етнічну приналежність при відборі абітурієнтів, а також допускає дискримінацію євреїв на тлі посилення пропалестинських студентських протестів, які минулого року охопили американські кампуси.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.