ЄС близький до рішення про санкції щодо газопроводів «Північний потік» – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

За повідомлення ЗМІ, Євросоюз близький до рішення про санкції щодо російських газопроводів “Північний потік”, попри чутки про те, що блок хоче відновити їх.

Як повідомили джерела агентства, Єврокомісія вже почала консультації щодо цього питання і остаточне рішення ухвалять зважаючи на те, що буде з перемовинами України та РФ щодо війни.

Важливим у цьому питанні є те, що ідею санкції проти трубопроводів – які з’єднують Росію та Німеччину – підтримує німецький канцлер Фрідріх Мерц. Ще минулого тижня у Римі він повідомив, що підтримує пропозицію про санкції і сподівається, що це допоможе припинити дебати всередині країни щодо відновлення газопроводів.

Чутки про ймовірність відновлення “Північних потоків” посилились у 2025 році, після того, як президент США Дональд Трамп посилив зусилля зупинити російсько-українську війну.

Та навіть без формальної заборони активація “Північного потоку – 2” – який збудували, але так і не сертифікували у Німеччині, і який частково пошкоджений після підривів – навряд чи відбулась би найближчим часом.

Однак санкції нададуть більше значення та посилять позицію Європи, яка проти відновлення газопостачання з Росії. Санкції також захистять Німеччину від будь-якого рішення щодо трубопроводів: чи то самостійного, чи то під тиском США або Росії.

“Це політичний крок, націлений на зміцнення плану ЄС щодо поетапної відмови від імпорту російського газу до 2027 року. Політична чіткість також повинна почати повдавлювати певну волатильність на газових ринках, яка була пов’язана з періодичними обговореннями про постачання російського газу”, – зауважила фахівчиня з енергетичної стратегії Флоренс Шміт.

США обговорювали можливість відновлення газопостачання з РФ до Європи у межах своїх спроб зупинити війну в Україні. Зокрема ще у березні повідомлялось, що російський “Газпром” прагнув, аби США допомогли перезапустити “Північні потоки”.

У травні помічник Кремля з зовнішньої політики Юрій Ушаков також повідомив, що США та РФ обговорювали постачання газу до Європи.

  • Після нових висновків про політику Ангели Меркель щодо Росії, опозиційні депутати у Німеччині пропонують створити слідчу комісію, котра могла б розслідувати її схвалення продажу німецьких газосховищ російській групі “Газпром” та її підтримку проєкту газопроводу “Північний потік -2”.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.