Євросоюз почав працювати над новими санкціями проти РФ – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Європейський Союз розпочав роботу над новими санкціями проти РФ. ЗМІ дізнались, якими можуть бути нові обмеження.

За даними джерел агентства, ЄС розглядає можливість від’єднання близько 20 банків РФ від платіжної системи SWIFT, зниження стелі цін на російську нафту та заборону газопроводів “Північний потік”.

На цей час Єврокомісія проводить консультації з країнами ЄС щодо цих планів. Рішення про терміни потенційних обмежень ще не ухвалені. Запровадження санкцій потребує згоди всіх членів Євросоюзу і вони ще можуть змінитись.

ЄС також розглядає додаткові заборони на транзакції для приблизно двох десятків банків та нові торгівельні обмеження на суму близько 2,5 мільярда євро (2,84 мільярда доларів), аби ще більше скоротити доходи Росії та її можливості отримати технології, необхідні для виробництва зброї.

В межах обговорюваного пакета, виконавчий орган блоку також планує запропонувати зниження граничної ціни на нафту G7 приблизно до 45 доларів, повідомили джерела. На сьогодні максимальна ціна на російську нафту – 60 доларів.

Однак зниження стелі цін на нафту, імовірно, вимагатиме підтримку з боку США. Міністри фінансів G-7 не змогли досягти згоди щодо зниження ліміту на зустрічі в Канаді цього тижня.

Найважливіше те, що план ЄС запровадити санкції проти трубопроводів “Північний потік” вже має підтримку Німеччини. Санкції додали б ваги позиції Європи, що вона не хоче жодного суттєвого повернення російських трубопровідних потоків.

З іншого боку, ЄС прагне розширити свої санкції щодо тіньового флоту російських нафтових танкерів та розглядає подальші обмеження щодо кредиторів та російського фонду прямих іноземних інвестицій, повідомили джерела.

Блок також хоче включити до свого наступного пакета санкцій — який буде 18-м для ЄС з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році — пункти для захисту європейських фірм від арбітражу за двосторонніми інвестиційними договорами, додали джерела.

  • Президент Литви Гітанас Науседа вважає, що 17-й пакет санкцій ЄС проти Росії є недостатнім, а відтак наступні обмеження повинні бути жорсткішими.
  • Глава адміністрації нового канцлера Німеччини Торстен Фрей заявив, що Європа повинна вийти “із зони комфорту” і розглянути можливість запровадження набагато жорсткіших санкцій проти Росії, таких як заборона на постачання газу або урану, а також доступ до заморожених російських державних активів.

Іранський режисер-дисидент Джафар Панахі отримав “Золоту пальмову гілку” на Каннському кінофестивалі за трилер “Це був лише нещасний випадок”. Режисеру понад 15 років не дозволяли виїжджати з Ірану.

У Херсонській області через необачні дії дорослих стався вибух у будинку. Внаслідок інциденту загинув 8-річний хлопчик, а ще п’ятеро людей, серед яких двоє дітей, отримали поранення.

Європейські лідери активно шукають способи забезпечити постачання зброї Україні на тлі сигналів, що президент США Дональд Трамп, ймовірно, відмовляється брати участь у врегулюванні війни. Одним із варіантів є купівля американської зброї з подальшою передачею Україні.

У розвідці США вважають, що президент Росії Володимир Путін сприймає війну в Україні як екзистенційну боротьбу проти Заходу. Він впевнений у своїй перемозі та готовий вести бойові дії щонайменше до кінця 2025 року. Про це йдеться у щорічному звіті “Оцінка глобальних загроз — 2025”, підготовленому Управлінням воєнної розвідки США (DIA) для Конгресу станом на 11 травня 2025 року.

Аналітики проєкту DeepState оновили мапу бойових дій на Сумщині. Наразі 62,6 км² території області позначені як окуповані.