Євросоюз почав працювати над новими санкціями проти РФ – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Європейський Союз розпочав роботу над новими санкціями проти РФ. ЗМІ дізнались, якими можуть бути нові обмеження.
За даними джерел агентства, ЄС розглядає можливість від’єднання близько 20 банків РФ від платіжної системи SWIFT, зниження стелі цін на російську нафту та заборону газопроводів “Північний потік”.
На цей час Єврокомісія проводить консультації з країнами ЄС щодо цих планів. Рішення про терміни потенційних обмежень ще не ухвалені. Запровадження санкцій потребує згоди всіх членів Євросоюзу і вони ще можуть змінитись.
ЄС також розглядає додаткові заборони на транзакції для приблизно двох десятків банків та нові торгівельні обмеження на суму близько 2,5 мільярда євро (2,84 мільярда доларів), аби ще більше скоротити доходи Росії та її можливості отримати технології, необхідні для виробництва зброї.
В межах обговорюваного пакета, виконавчий орган блоку також планує запропонувати зниження граничної ціни на нафту G7 приблизно до 45 доларів, повідомили джерела. На сьогодні максимальна ціна на російську нафту – 60 доларів.
Однак зниження стелі цін на нафту, імовірно, вимагатиме підтримку з боку США. Міністри фінансів G-7 не змогли досягти згоди щодо зниження ліміту на зустрічі в Канаді цього тижня.
Найважливіше те, що план ЄС запровадити санкції проти трубопроводів “Північний потік” вже має підтримку Німеччини. Санкції додали б ваги позиції Європи, що вона не хоче жодного суттєвого повернення російських трубопровідних потоків.
З іншого боку, ЄС прагне розширити свої санкції щодо тіньового флоту російських нафтових танкерів та розглядає подальші обмеження щодо кредиторів та російського фонду прямих іноземних інвестицій, повідомили джерела.
Блок також хоче включити до свого наступного пакета санкцій — який буде 18-м для ЄС з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році — пункти для захисту європейських фірм від арбітражу за двосторонніми інвестиційними договорами, додали джерела.
- Президент Литви Гітанас Науседа вважає, що 17-й пакет санкцій ЄС проти Росії є недостатнім, а відтак наступні обмеження повинні бути жорсткішими.
- Глава адміністрації нового канцлера Німеччини Торстен Фрей заявив, що Європа повинна вийти “із зони комфорту” і розглянути можливість запровадження набагато жорсткіших санкцій проти Росії, таких як заборона на постачання газу або урану, а також доступ до заморожених російських державних активів.
Глядачі фінального матчу чемпіонату світу з футболу двічі освистали президента США Дональда Трампа.
У Франції із в’язниці Корбас, неподалік від міста Ліон, втік 20-річний ув’язнений, сховавшись у мішку з білизною, що належить його співкамернику.
Ворожий безпілотник “Shahed” влучив в навчальний заклад у Сумській громаді, є поранені.
Події навколо антикорупційного активіста Віталія Шабуніна стали черговою демонстрацією глибокої кризи в українському суспільстві, яку влада (цього разу українська, а не російська) використовує для посилення власних позицій та контролю у тих сферах, де раніше доводилось діяти у партнерстві. Багато хто вбачає тут тенденцію до побудови під прикриттям воєнного стану режиму, який є природним для російського суспільства. Однак, йдеться радше про спробу створити копію режиму Віктора Орбана, ніж Володимира Путіна. З тією різницею, що Угорщина Орбана УЖЕ в ЄС і НАТО з усіма перевагами цього статусу, а Україна Зеленського ще навіть не на порозі.
Француженка Жизель Пеліко, яка була жертвою масових багаторічних зґвалтувань, організованих її чоловіком, отримала найвищу нагороду Франції – орден Почесного легіону.