Німеччина планує підтримати виробництво далекобійної зброї в Україні — Spiegel

Джерело: Spiegel

Німеччина може долучитися до розвитку української оборонної промисловості, зокрема у сфері виробництва далекобійного озброєння, повідомляють джерела в уряді.

Попри те, що уряд ФРН більше не планує публічно анонсувати деталі оборонної допомоги, у кулуарах вже ведеться підготовка відповідних рішень. Зокрема, обговорюється, як саме Берлін може допомогти українським підприємствам у виробництві сучасного далекобійного озброєння.

Як зазначає видання, мова не лише про постачання готових систем, а й про стратегічну підтримку оборонного сектора України — для посилення її спроможності до самостійного виготовлення зброї.

Очікується, що ця тема буде однією з ключових під час особистої зустрічі канцлера Фрідріха Мерца з президентом України Володимиром Зеленським, запланована на 28 травня у Берліні.

Додамо, Україна продовжує залишатися основною країною-отримувачем німецького експорту озброєння. На перший квартал року понад 70% схвалених урядом ФРН коштів отримає наша країна.

Нещодавно уряд Німеччини запустив ініціативу з пошуку додаткових засобів протиповітряної оборони, які можна передати Україні на тлі посилення російських обстрілів.

Раніше стало відомо, що Сполучені Штати погодили передачу Україні 125 далекобійних ракет та 100 ракет для зенітно-ракетних комплексів Patriot від Німеччини.

Своєю чергою, Швеція профінансує виробництво українських далекобійного озброєння за “данською моделлю”. Міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що країна незабаром виділить “значні кошти” для серійного виготовлення українських далекобійних ракет та безпілотників.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 травня. З початку доби відбулося 197 бойових зіткнень.

28 травня Україна та Фінляндія започаткували міжнародну Коаліцію укриттів цивільного захисту на підтримку нашої держави. Відповідну заяву підписали в Києві глава українського уряду Денис Шмигаль з прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо.

Росія спробує використати можливий прорив у прикордонних районах Сумської та Харківської областей не для захоплення міст, а як інструмент політичного тиску. Про це заявив підполковник Збройних сил України, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін.

Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що після зустрічі у Туреччині 16 травня міжнародна спільнота очікувала від Росії надання офіційного документа з викладенням бачення кроків щодо припинення вогню в Україні. Однак, за його словами, російська сторона навмисно затягувала цей процес.

Президент США Дональд Трамп заявив, що за два тижні стане зрозуміло, чи справді російський лідер Володимир Путін хоче покласти край війні проти України.