Литва планує закрити два прикордонні пункти з Білоруссю через прибуття до РБ найманців ПВК «Вагнер»
Джерело: LRT
У Литві планують закрити два із шести пунктів пропуску на кордоні з Білоруссю. У такий спосіб у Литві хочуть зменшити ризик провокацій та загроз на кордоні у зв’язку з прибуттям до Білорусі найманців ПВК “Вагнер”.
“Якщо в Польщі зараз практично діє один КПП на кордоні з Білоруссю, то у нас їх шість. Один із заходів превенції – скорочення їхньої кількості з шести до чотирьох”, – заявив віцеміністр внутрішніх справ країни Арнольдас Абрамавічюс.
У планах Литви – закрити прикордонні пункти пропуску Шумськ та Тверечь. Остаточне рішення ухвалять найближчим часом.
На думку Абрамавічюса, якщо одна сусідня з Білоруссю країна вирішить закрити кордони, це не дасть жодних результатів, а тільки погіршить ситуацію в інших державах.
“Тому може ухвалюватися тільки єдине рішення, регіональне – як минулого року, коли було ухвалено рішення не впускати росіян”, – сказав він, уточнивши, що ці дії залежать від кількості провокацій на кордоні.
Заступник Командувача прикордонної служби Литви Саулюс Некрашевичюс впевнений, що це рішення зменшить ризик реалізації загроз.
Голова комітету Сейму з національної безпеки і оборони (НСГК) Лаурінас Кастюнас також заявив, що з прибуттям вагнерівців до Білорусі закриття деяких пунктів пропуску – це лише питання часу.
- Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький повідомив про переміщення 100 найманців ПВК “Вагнер” в сторону Сувальського коридору, який з’єднує країну з державами Балтії, а також відокремлює територію Калінінградської області і Білорусі.
- Польський уряд може прийняти рішення про закриття свого кордону з Білоруссю, якщо поблизу відбудуться вагомі інциденти за участю групи найманців “Вагнер”.
Єврокомісія оголосила про виділення 3 млн євро на підтримку російських та білоруських ЗМІ, котрі працюють у країнах Євросоюзу.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
Державний бюджет щороку покриває витрати народних депутатів на житло та транспорт. У 2025 році загальна норма витрат на одного парламентаря становитиме 2,28 млн грн.
У Німеччині ультраправа партія “Альтернатива для Німеччини” виступає за скасування санкцій проти Росії і має намір активізувати економічну співпрацю з Москвою. Це випливає із нової передвиборчої програми АдН, представленої на офіційному сайті партії.
ДБР завершило розслідування щодо 14 учасників злочинної організації, які створили мережу нелегальних “наркокабінетів” у Києві та Харкові. Учасники злочинної організації створили 24 так званих “наркологічних кабінети”, в яких лікарі незаконно видавали медичні рецепти на метадон, який використовують в замісній терапії наркозалежних.