СБУ відзвітувала про арешт «активів російських олігархів» на майже 190 млрд грн

Повідомляє Служба безпеки України в Telegram

Служба безпеки України проводить системні розслідування щодо причетності російських олігархів та бізнесменів до фінансування війни РФ проти України. 

“Кожен спонсор російського тероризму має сидіти на лаві підсудних поруч із Путіним. Тому що вони – повноцінні співучасники злочинів. За їхні гроші Росія запускає ракети і дрони. СБУ зробить усе, щоб дослідити всі бізнес-ланцюжки, які ведуть до фінансування війни, і довести їх у міжнародному трибуналі. Зрештою, російські активи мають працювати на користь України. Вже сьогодні СБУ активно “дерусифікує” бізнес, який працює на ворога, дотримуючись жорсткої лінії щодо його санкцій, арешту і конфіскації”, – зазначив голова СБУ Василь Малюк.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну СБУ арештувала бізнес-активів російських олігархів на майже 190 млрд грн та  запровадила економічні санкції проти понад 4 тисяч російських компаній, які безпосередньо фінансують військову агресію і допомагають обходити санкції,  закуповувати військові матеріали, техніку та компоненти в інших країнах. 

Василь Малюк наголосив, що спецслужба створила список російських компаній та бізнесменів, які фінансують війну, та ретельно перевіряє кожного фігуранта й збирає матеріали, які стануть доказами у кримінальних провадженнях за статтями Кримінального кодексу України, що стосуються посягань на територіальну цілісність та недоторканність України, планування та ведення агресивної війни.

Перший тунель для прикриття доріг від атак ворожих FPV-дронів звели на одному з найнебезпечніших напрямків – Оріхівській трасі, повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров.

21-річний Артем Налято, якого дитиною всиновила італійська родина, загинув на війні проти росіян.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський у інтерв’ю The Washington Post закликав США та Європу посилити військову допомогу Києву. Він наголосив на терміновій необхідності постачання більшої кількості систем протиповітряної оборони та ракет, а також закликав до розробки і використання ракет більшої дальності для нанесення ударів по російських військових об’єктах.

Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage 2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.

У ніч проти 22 липня російські війська атакували об’єкти української газової інфраструктури.