Путін наказав обкласти російські компанії податком, щоб вони допомагали фінансувати війну, – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Президент РФ Володимир Путін схвалив податок на надприбуток для великих російських компаній, оскільки уряд шукає додаткові джерела доходів для бюджету на тлі великих витрат на війну.

Компанії будуть обкладатися податком у розмірі 10% від різниці в прибутку у 2021-2022 роках порівняно з 2018-2019 роками. Закон, який набуває чинності в січні, поширюватиметься на підприємства, які за цей період отримали середньорічний прибуток понад 1 млрд рублів.

Міністр фінансів Антон Силуанов заявив, що уряд розраховує отримати від цього заходу близько 300 мільярдів рублів.

Відповідно до закону, опублікованого на вебсайті уряду, ставка зменшиться вдвічі до 5% для компаній, які вирішать сплатити податок до 30 листопада. Малий і середній бізнес, а також нафтогазовидобувні та вугледобувні компанії звільнені від цього податку.

Дочірні компанії іноземних компаній, які ще не покинули Росію після вторгнення в Україну в лютому 2022 року та отримали стрімке зростання продажів, також повинні будуть платити податок.

Раніше Силуанов заявляв, що податок буде “разовим збором за погодженням з бізнесом”. Однак його заступник Олексій Сазанов зазначив, що влада може повернутися до податку в майбутньому, якщо це буде потрібно для фінансування дефіциту російського бюджету.

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

Директор ЦРУ Вільямс Бернс розповів про перспективу спалаху ядерної війни на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Португалія активно лобіює приєднання України до Європейського Союзу і хоче, щоб блок почав готуватися до можливого вступу.

Сьогодні вдень, 7 вересня, російські окупанти завдали ударів керованими авіабомбами по Харкову та селищу Мала Данилівка Харківського району. Є поранені.