Адміністрація Трампа просить балканські країни прийняти депортованих мігрантів – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Адміністрація президента США Дональда Трампа спонукає Сербію та інші балканські країни прийняти мігрантів, депортованих зі Штатів.

За словами джерел агентства Bloomberg, запити до країн регіону тривають і є частиною ширшої стратегії, спрямованої на пошук іноземних урядів, готових прийняти мігрантів зі США, в тому числі тих, хто спочатку в’їхав під захистом за часів президентства Джо Байдена.

За словами одного з співрозмовників агентства, просувати цю ідею доручили регіональним представництвам Державного департаменту США. Невідомо, чи наразі вдалось досягнути якихось домовленостей.

У травні Верховний суд дозволив адміністрації Трампа позбавити тимчасового правового статусу до півмільйона людей з Куби, Гаїті, Нікарагуа і Венесуели. Адміністрація шукала можливі місця призначення для іммігрантів з цих країн, які могли б бути депортовані в результаті.

Раніше в медіа вже писали про те, що Вашингтон розглядав можливості депортації людей на Балкани, однак Сербію тоді не згадували.

Водночас сім’я Трампа має міцні зв’язки з Сербією.

Її столиця є місцем для майбутнього будівництва Trump Tower Belgrade, старший син Трампа неодноразово відвідував Сербію, а його спеціальний посланець Річард Ґренелл був нагороджений найвищою цивільною нагородою Сербії.

Разом з цим, президент Сербії Александар Вучич є палким шанувальником Трампа та підтримував зв’язки з прихильниками Трампа ще до його повернення до Білого дому.

Жителі тимчасово окупованих міст – Донецька, Мелітополя, Луганська, Севастополя, Сімферополя, Бахчисарая та Генічеська – долучилися до тихої акції памʼяті на честь загиблих внаслідок теракту в Оленівці.

Адміністрація Дональда Трампа готує нові правила, щоб перешкодити Китаю обходити американські мита, але ці дії можуть завдати шкоди самим США – зірвати ланцюги постачання, збільшити витрати бізнесу та заплутати торгівлю ще більше.

Доісторичні неандертальці, як виявило нове дослідження, ймовірно, харчувалися не лише м’ясом великих тварин, як-от мамонтів, а й личинками мух, які з’являються в розкладеній плоті. І це могло суттєво впливати на хімічний склад їхніх кісток, який довгий час викликав здивування у вчених.

Після кількох місяців спаду російські війська знову почали частіше використовувати бронетехніку в атаках на українські позиції. За даними аналітиків, зима 2024–2025 років ознаменувалася суттєвим зменшенням кількості бронетанкових наступів, натомість росіяни вдавалися до атак із застосуванням мотоциклів та баггі. Останній механізований штурм із силами хоча б роти було зафіксовано ще в квітні цього року.

Станом на ранок 28 липня – це вже 1251-й день повномасштабної війни. Росія продовжує активно атакувати, використовуючи чисельну перевагу у живій силі та техніці. За минулу добу зафіксовано 158 боєзіткнень на різних напрямках фронту. Українські захисники утримують позиції й завдають ворогу відчутних втрат.