Зеленський: США передали на Близький Схід 20 тисяч ракет, раніше призначених Україні
Джерело: Володимир Зеленський в інтерв’ю ABC News
Президент Володимир Зеленський поінформував, що адміністрація Дональда Трампа спорядила на Близький Схід 20 тис. ракет, котрі погодили для передачі Україні за каденції 46-го президента США Джо Байдена.
Це було під час попередньої адміністрації, це був міністр оборони Остін, він і ми вирішили реалізувати один проект, і ми розраховували на цей проект. 20 000 ракет проти шахедів. Це було не дорого, однак, це спеціальна технологія. Тож ми розраховували на ці 20 000 ракет. Сьогодні вранці мій міністр оборони повідомив мені, що Сполучені Штати перемістили їх на Близький Схід, – зазначив глава Української держави.
Втім, він запевнив, що Україна продовжуватиме розвивати напрямок боротьби проти російських БпЛА.
Однак, без допомоги США, шанси РФ на перемогу зростають, тоді як Україна зазнає більших втрат. Тому Трамп повинен ввести додаткові санкції проти РФ.
За словами президента, “ми підійшли дуже близько”, аби змусити Росію закінчити війну. Для цього потрібна посилена допомога від США.
Путін – маніяк, якого треба ізолювати. Він може перемогти лише у затяжній війні, – додав Зеленський.
Зауважимо, європейські лідери активно шукають способи забезпечити постачання зброї Україні на тлі сигналів, що президент США Дональд Трамп, ймовірно, відмовляється брати участь у врегулюванні війни. Одним із варіантів є купівля американської зброї з подальшою передачею Україні.
- Попри намагання президента США Дональда Трампа завершити російсько-українську війну, після того, як він повернувся у Білий дім, ймовірність миру в Україні лише віддалилась.
- За повідомленням ЗМІ, державний секретар США Марко Рубіо чи не щоденно порушує питання про санкції проти Росії, але американський лідер Дональд Трамп – проти.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.