Україна першою в Європі ухвалила нацстандарт щодо екоіндустріальних парків
Джерело: Міндовкілля
Україна стала першою країною в Європі та другою у світі, котра ухвалила національний стандарт для екоіндустріальних парків. Документ закріплює критерії сталості та систему оцінювання для керуючих компаній індустріальних парків.
Нацстандарт встановлює систему оцінювання за рейтинговою шкалою: “золотий”, “срібний” або “бронзовий” рівень відповідності. Оцінюється ефективність управління, сталість процесів і вплив на довкілля.
Зауважується, що стандарт набирає чинності 1 вересня 2025 року. Втім, його положення вже зараз можуть використовувати ініціатори створення та керуючі компанії індустріальних парків.
У відомстві поінформували, що наступним етапом впровадження екоіндустріальних парків в Україні стане прийняття законопроєкту №12117.
Довідка. Екоіндустріальний парк – це індустріальний кластер, де підприємства обмінюються ресурсами, енергією та відходами. Їхній розвиток є частиною стратегічної трансформації економіки України у межах плану Ukraine Facility. Це включає декарбонізацію, зростання доданої вартості, ефективне використання ресурсів та підвищення конкурентоспроможності української промисловості.
Документ розробили у межах проєкту міжнародної технічної допомоги “Глобальна програма екоіндустріальних парків в Україні: реалізація на місцевому рівні”, що реалізується Організацією Об’єднаних Націй з промислового розвитку (UNIDO) в семи країнах за фінансової підтримки Швейцарії через Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO).
Рішення про затвердження стандарту прийняли наказом ДП “УкрНДНЦ” № 95 від 5 червня 2025 року.
- На засіданні уряд ухвалив рішення внести до реєстру індустріальних парків парк “Універсал індастріал”, який розташований на території смт Рокитне Білоцерківського району Київської області.
- 1 серпня на засіданні уряду прийнято рішення про включення ще одного індустріального парку – “Френдлі Фіндтехнолоджі” до Реєстру індустріальних (промислових) парків.
- Муніципальний індустріальний парк Львова “Сигнівка” внесли до Реєстру індустріальних парків.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Німецька автобудівна компанія Porsche повідомила про падіння прибутку від автомобільного бізнесу на майже 91% у другому кварталі – з 1,7 млрд євро до 154 млн євро. Основними причинами стали скорочення продажів у Китаї, зростання витрат на електрифікацію та тиск митних зборів у США.
Бойовики, пов’язані з терористичним угрупованням “Ісламська держава”, вночі атакували католицьку церкву на сході Демократичної Республіки Конго, вбивши щонайменше 34 людини.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 27 липня. Так, з початку доби відбулося 118 бойових зіткнень.
27 липня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати та Євросоюз уклали торговельну угоду за кілька днів до закінчення відведеного терміну.