Протягом 5 днів палає найцінніша степова ділянка в Джарилгачі

Джерело: Українська Природоохоронна Група – UNCG
Найцінніша степова ділянка в Джарилгацькому національному природному парку палає вже 5 днів.
Джарилгач перебуває в окупації з перших днів повномасштабного вторгнення Росії, тому спеціальна адміністрація національного парку не може забезпечити його збереження.
“Ділянка, що горить протягом 5 днів, – зона абсолютної заповідності у національному парку, де обмежене навіть відвідування людьми. Тут зосереджена основна частина всіх степових екосистем острова (решта території в різній мірі заболочена або періодично підтоплюється) та популяції всіх рідкісних степових тварин, які є на острові”, – зазначили в UNCG.
Тут концентрується найбільша кількість копитних, що мешкають на Джарилгачі. І саме ця ділянка отримала охоронний статус як заказник ще в 1974 році, за 35 років до створення національного парку.
“Без сумніву, пожежа, яку ніхто навіть не намагається загасити, принесе колосальні втрати біорізноманіттю острова”, – повідомляють в правоохоронній групі.
- Керівниця Об’єднаного пресцентру Оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк заявила, що російські армійці продовжують використовувати заповідну зону острова Джарилгач як полігон, що несе за собою “непоправну шкоду екосистемі”. Сили оборони фіксують ці факти, які потім Україна зможе використовувати в міжнародному суді.
- Ввечері 5 серпня російські війська скинули керовану авіаційну бомбу проти центру переливання крові в Купʼянській громаді на Харківщині.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.