Справи Майдану: організатори затримань учасників постануть перед судом
Джерело: Офіс Генпрокурора
Прокурори Офісу Генерального прокурора скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишніх міністра внутрішніх справ, його заступника, виконувача обов’язків начальника столичної міліції та начальника міліції громадської безпеки столиці, які організували застосування насильства та незаконних затримань учасників акцій протесту у Києві, Черкасах та Сумах у 2013–2014 роках.
За даними слідства, колишні міністр та його заступник з листопада 2013 по лютий 2014 років з метою перешкоджання протестним акціям та їх припинення, розробили злочинний план. До його реалізації вони залучили колишніх керівників столичної та Черкаського і Сумського обласних підрозділів міліції, які організували вчинення підлеглими співробітниками протиправних дій стосовно учасників акцій протесту. Вони незаконно затримали 117 громадян, застосовували до них насильство, заподіяли потерпілим тілесні ушкодження.
Затриманих доправляли до районних управлінь міліції, де вже слідчі на підставі сфальсифікованих документів притягували невинних до кримінальної відповідальності за нібито участь у масових заворушеннях та ініціювали застосування судами запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.
Дії обвинувачених кваліфікували за ч. 2 ст. 28, ст. 340, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 371 КК України.
Зауважується, що колишнього керівника столичної міліції також судитимуть за колабораційну діяльність – добровільне зайняття у 2023 році посади в незаконно утворених на тимчасово окупованих територіях України “органах безпеки” РФ.
У пресслужбі пояснили, оскільки обвинувачені тривалий час переховуються від правоохоронних органів на території Росії, стосовно них проведено спеціальне досудове розслідування (in absentia).
За організацію цих злочинів в м. Черкасах і Сумах обвинувальні акти стосовно екскерівників міліції цих областей перебувають у судах.
- Командира львівського “Беркута” та його підлеглого судитимуть за організацію теракту та вбивства мітингувальників 18 лютого 2014 року.
- До суду скеровано обвинувальний акт стосовно колишнього заступника командира ПМОП “Беркут” ГУ МВС України в АР Крим.
- До суду скеровано обвинувальний акт стосовно ексначальника УМВС України в Черкаській області за розгін учасників мирних акцій протесту в Черкасах.
- На Харківщині правоохоронці затримали та взяли під варту ексміліціонера харківського “Беркута”, який переховувався після оголошення йому вироку.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.
Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.
Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.