Україна формує «зелений» ринок праці: що передбачає
Джерело: Міндовкілля
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Про перспективи створення нового ринку праці говорили учасники круглого столу “Зелені робочі місця для відновлення та європейської інтеграції України”, що відбувся за участі представників урядових структур, міжнародних організацій, бізнесу, науки та громадського сектору.
Зелені робочі місця – це не тільки про економіку чи довкілля. Це про гідну оплату праці, рівні можливості для всіх і справедливий перехід до нової економіки. Наші захисники та захисниці мають отримати можливість повернутися до мирного життя, знайти роботу й долучитися до відновлення країни, – акцентувала заступниця міністра захисту довкілля Ольга Юхимчук.
За даними дослідження, реалізованого ГО “Жива планета” в межах проєкту Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП), відновлення України може створити до 4,2 мільйона нових робочих місць, з яких близько 1,2 мільйона – у галузях сталого розвитку. Найбільший потенціал – у будівництві, відновлюваній енергетиці, управлінні відходами, агросекторі, логістиці, екологічному виробництві, ІТ, фінансах, праві та аналітиці.
Особливий акцент дослідження надає потребам ветеранів. Опитано 1040 захисників, 120 роботодавців, проведено десятки інтерв’ю та фокус-груп. Мета – створити умови, за яких українські військові зможуть реалізувати себе у “зеленій” економіці.
Ми не можемо чекати завершення війни. Стратегічне планування, підготовка кадрів, прозора регуляторна політика та довіра інвесторів – усе це має працювати вже зараз. Якщо правильно розставити пріоритети, зелена трансформація стане драйвером економіки та соціальної стабільності, – заявила Юхимчук.
Перші результати дослідження представлять на Четвертій Міжнародній конференції з питань відновлення України, що пройде 10–11 липня в Римі.
- Міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук на засіданні Ради з питань навколишнього середовища держав-членів ЄС поінформувала, що станом на 2025 рік збитки довкіллю України внаслідок російської агресії перевищили 85 млрд євро.
- Для того, щоб реалізувати післявоєнне відновлення, протягом наступних десяти років Україні доведеться додатково залучити 4,5 млн працівників на ринок праці.
- Європейський Союз виділяє Україні понад 4,6 мільйона євро на проєкти у галузі охорони здоров’я в межах програми “EU4Health”.
4 липня між Україною та РФ відбувся ще один обмін військовополоненими, про який було домовлено на зустрічі у Стамбулі. У межах цих обмінів додому повертають важкохворих та молодше 25 років.
Американський лідер Дональд Трамп висловив розчарування російським президентом Володимиром Путіним та анонсував телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським.
Президент США Дональд Трамп прокоментував повідомлення про те, що Пентагон тимчасово припинив постачання озброєння Україні.
Президент України Володимир Зеленський зреагував на масований ракетно-дроновий удар РФ по Україні уночі 4 липня.
Триває 1227-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили мільйон осіб.