У США мусульманки подали до суду через примусове зняття хіджабів після арешту

Джерело: Courthouse News

Дві мусульманки з Каліфорнії подали позов проти влади округу Ориндж та місцевого шерифського департаменту, звинувативши поліцію в “насильницькому арешті під час мирного протесту та примусі зняти хіджаби в присутності чоловіків”.

Згідно з позовом, департамент шерифа порушив як власні внутрішні правила поводження з релігійними арештованими, так і Конституцію США. Зокрема, політика зобов’язує надавати затриманим право знімати релігійне вбрання лише в окремому приміщенні з участю жінок-працівниць. Утім в цьому випадку, як зазначається, правила були проігноровані, що спричинило “приниження, гнів і страх виявляти свою віру”.

Також жінки стверджують, що поліціянти повалили їх на землю, смикали за хіджаби, а під час оформлення в ізоляторі змусили їх зняти традиційний одяг у присутності сторонніх.

Жінки вимагають визнати дії влади неконституційними, зобов’язати припинити подібну практику в майбутньому та призначити компенсацію.

Як зазначається, Салму Насурдін і Шенай Айні затримали 15 травня 2024 року на території Каліфорнійського університету в Ірвайні під час розгону протестного табору.

За словами Айні, під час арешту її хіджаб зірвали, а поліція не дозволила їй прикрити голову навіть після численних прохань. Потім її змусили зняти хіджаб ще двічі – для фотографування, попри присутність чоловіків.

Тоді як Салма Насурдін заявила, що через годину після прибуття на мирний протест її повалили на землю, затримали, а згодом змусили зняти хіджаб у кімнаті, де перебували чоловіки.

“Змушуючи нас знімати хіджаби, поліція позбавила нас не лише релігійної свободи, а й гідності та контролю над власним тілом”, – йдеться у позові.

Представниця департаменту шерифа округу Ориндж Керрі Браун відкинула звинувачення. Вона зауважила, що жінок просили зняти хіджаби лише один раз, у приватній кімнаті, за присутності лише жінок-офіцерок, без застосування сили. Вона також додала, що відеозапис із камер спостереження це підтверджує, а фото з реєстрації не підлягають публічному розголошенню згідно з законом.

Сокола Шрайка, котрий атакував російський дрон, успішно прооперували у Дніпрі. Нині у птаха розпочався період реабілітації.

В Афганістані шестирічну дівчинку у провінції Гільменд видали заміж за 45-річного чоловіка, повідомили місцеві джерела. Випадок викликав широке обурення після того, як фото з церемонії почали поширювати у соцмережах.

У Британії 17 компаній перейшли на чотириденний робочий тиждень, заробивши іноді до +130% виручки. Працівники стали рідше хворіти, тоді як їхня продуктивність зросла.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Сотні тисяч афганських мігрантів залишили Іран за минулі тижні після того, як Тегеран зобов’язав понад чотири мільйони нелегальних афганців покинути країну до 6 липня.