Китай: переговори в Саудівській Аравії допомогли досягти «консенсусу» стосовно України
Джерело: Reuters
Міжнародні переговори у Саудівській Аравії, що відбулися у вихідні, допомогли “консолідувати міжнародний консенсус” відносно пошуку мирного вирішення кризи в Україні, заявили у міністерстві закордонних справ Китаю.
У переговорах у Джидді, що завершилися в неділю, брали участь понад 40 країн, у тому числі Китай, Індія, США та країни Європи, але не Росія.
Спеціальний представник КНР з євразійських справ Лі Хуей мав змогу “поспілкуватися з усіма сторонами щодо політичного врегулювання війни, він також вислухав думки та пропозиції всіх сторін і ще більше зміцнив міжнародний консенсус”.
Усі сторони позитивно прокоментували присутність Лі Хуея та повністю підтримали позитивну роль Китаю у сприянні мирним переговорам, – мовиться в заяві.
У заяві також зазначено, що Китай продовжуватиме зміцнювати діалог на основі своєї мирної пропозиції з 12 пунктів і “накопичувати взаємну довіру”. Утім, не вдаючись у конкретні подробиці.
На думку аналітиків, присутність Китаю свідчить про можливі зміни в підході Пекіна, але не про поворот у підтримці Москви.
Пекін відмовився засуджувати Москву за повномасштабне вторгнення, розпочате в лютому 2022 року. У КНР запропонували власний мирний план, одначе Сполучені Штати та НАТО поставилися до нього скептично.
Однак нині у Пекіні посилюється побоювання, що тривалий конфлікт зрештою дестабілізує владу Путіна.
Дводенна зустріч у Джидді була частиною дипломатичного прагнення України заручитися підтримкою, окрім своїх основних західних прихильників, звернувшись до країн Глобального Півдня, які не хотіли приймати чийсь бік у конфлікті, що вразив світову економіку.
- 4 серпня Китай заявив, що відправить високопоставленого чиновника до Саудівської Аравії для переговорів щодо війни в Україні без участі Росії.
- Саудівська Аравія запланувала провести переговори між західними країнами, Україною та ключовими країнами, що розвиваються, включно з Індією та Бразилією.
- Проведення Саудівською Аравією переговорів підтверджує посилення ролі цього королівства на міжнародній арені.
- Близько 40 країн, які переважно залишалися осторонь війни, були запрошені на переговори цими вихідними до Саудівської Аравії, оскільки Україна подвоює міжнародні зусилля з ізоляції Росії.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.