Каллас розкритикувала 50-денний термін Росії від Трампа

Джерело: The Telegraph

Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.

14 липня Трамп на зустрічі з генсеком НАТО Марком Рютте оголосив, що дає Москві 50 днів на досягнення мирного договору з Києвом, після чого США запровадять посилені санкції проти РФ.

Паралельно він підтвердив плани надати Україні системи ППО Patriot, які придбають країни НАТО.

Верховна представниця Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки оцінила рішучий крок США як позитивний сигнал.

Те, що президент Трамп займає жорстку позицію щодо Росії – дуже позитивний сигнал, – заявила Каллас. – З іншого боку, 50 днів – це надто тривалий строк, якщо враховувати, що щодня гинуть невинні мирні жителі. Нам усім потрібно посилити тиск на Росію, щоб вона також зацікавилася миром, – додала вона.

Каллас висловила сподівання, що Сполучені Штати також надаватимуть військову допомогу Україні, так само як це роблять європейці.

Раніше глава Білого дому розповів, як після перемовин із Путіним приходив додому й ділився з дружиною враженнями: “Я кажу Першій леді: “Сьогодні я говорив із Путіним, у нас була чудова розмова”. А вона відповідає: “Справді? Щойно знову обстріляли українське місто””.

На запитання журналіста, як він діятиме, якщо Путін продовжить бомбити Україну найближчими днями, Трамп відповів ухильно: “Не ставте мені таких питань – я не знаю! Я хочу, щоб ця війна закінчилася”.

Попри небажання називати Путіна “вбивцею”, Трамп назвав його “жорстким хлопцем” і додав, що той “обдурив багатьох” – зокрема Буша, Клінтона, Обаму й Байдена, але не його самого.

Водночас Трамп висловив розчарування діями Росії й попередив: якщо протягом 50 днів не буде мирної угоди, США запровадять жорсткі торговельні тарифи проти Москви та її партнерів.

Представник Білого дому уточнив CNN: “вторинні тарифи” означають 100% мита на російські товари та вторинні санкції щодо країн, які закуповують російську нафту.

  • Імовірно, президент США Дональд Трамп зрозумів урок, який так само важко давався всім його попередникам у XXI столітті: неможливо перезавантажити стосунки США з президентом РФ Володимиром Путіним.
  • 8 липня під час засідання кабінету міністрів президент США Дональд Трамп різко розкритикував главу РФ Володимира Путіна, звинувативши російського лідера у нісенітницях під час офіційних переговорів. За словами глави Білого дому, господар Кремля завжди здається “дуже милим”, проте його слова не мають жодного значення.
  • За даними ЗМІ, депозитарій цінних паперів Euroclear планує конфіскувати і перерозподілити близько 3 мільярдів євро (3,4 мільярда доларів) заморожених російських коштів.

Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.

Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.

Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.

14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.