Наш підозрюваний не є політиком: прокурор Балан про політичний тиск у справі Шабуніна
Джерело: трансляція засідання суду
Прокурор Михайло Балан прокоментував рішення суду щодо запобіжного заходу Віталію Шабуніну, заявивши, що той “не є політиком”.
“Давайте будемо відверті, наш підозрюваний не є політиком, слідчим здійснювалось досудове розслідування впродовж півтора року, зібрані достатні докази, на підставі яких йому оголошено про підозру у вчиненні злочинів, обґрунтованість якої підтверджено судом при обранні йому запобіжного заходу”, – зазначив він.
Суддя Печерського суду Києва задовольнила клопотання обвинувачення про запобіжний захід Віталію Шабуніну — активісту та керівнику громадської організації “Центр протидії корупції”.
Запобіжний захід обрали у вигляді особистого зобов’язання на два місяці. На Шабуніна поклали низку обовʼязків:
- прибувати за викликом слідчого, судді чи прокурора;
- не відлучатись з місця, в якому несе службу, за виключенням виконання завдань;
- утримуватись від спілкування з працівниками НАЗК, колишнім командиром Віктором Юшком і представниками частини;
- не відвідувати будівлю НАЗК;
- здати паспорт для виїзду за кордон.
Про що йдеться:
11 липня у помешканні голови правління Центру Протидії Корупції та громадського активіста Віталія Шабуніна слідчі Державного бюро розслідувань провели обшук: вилучили техніку дружини Шабуніна, а також планшет і телефони його дітей.
У ЦПК заявили, що причина слідчих дій – кримінальне провадження, пов’язане з колишнім командиром Шабуніна Віктором Юшком і відрядженнями Віталія в НАЗК. У Центрі впевнені – це чергова хвиля тиску через публічну критику Офісу президента та особисто Андрія Єрмака.
У ДБР відкинули такі звинувачення, наголосивши, що їхні обшуки не повʼязані з професійною діяльністю Шабуніна: “За даними слідства, [Віталій Шабунін – прим.ред.] систематично ухилявся від проходження військової служби та без законних підстав використовував транспортний засіб, призначений для потреб Збройних Сил України”.
15 липня, під час обрання запобіжного заходу Шабуніну, виявилось, що у підозрі немає згадки про автівку ЗСУ, яку активіст буцімто використовував у власних цілях, хоч про це йшлось заяві Державного бюро розслідувань.
- Народні депутати з партій “Європейська Солідарність” та “Голос” виступили із заявами на підтримку голови “Центру протидії корупції” Віталія Шабуніна після обшуків у його будинку. У фракціях розцінили дії Державного бюро розслідувань як політично вмотивовану атаку на критика влади.
- Центр протидії корупції оприлюднив оновлену інформацію щодо провадження, у межах якого здійснюються процесуальні дії стосовно голови правління ЦПК Віталія Шабуніна.
- Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
Прокурори Київської міської прокуратури повідомили про підозру 26-річному громадянину Індії, якого підозрюють у сприянні студентам-медикам у складанні єдиного державного кваліфікаційного іспиту КРОК за $9 000.
За даними ЗМІ, президент США Дональд Трамп особисто телефонував канцлеру ФРН Фрідріху Мерцу, щоб висловити невдоволення тим, що Росія продовжує атакувати Україну.
У Хабаровському краї Російської Федерації зазнав катастрофи гелікоптер Мі-8. Унаслідок аварії екіпаж загинув.
Рада ЄС ухвалила рішення запровадити нові санкції проти дев’яти осіб і шести організацій, причетних до дестабілізаційної діяльності Росії за кордоном, зокрема до маніпулювання інформацією та втручання в політичні процеси інших держав.
У Харкові затримано ще одного російського інформатора, який допомагав ворогу завдавати ударів по місту.