Росія та Китай шукають шляхи для співпраці у військовій сфері – Пентагон
Джерело: брифінг Патріка Райдера
Речник міноборони США генерал Патрік Райдер заявив, що Пентагон уважно стежить за спільною військовою активністю Росії та Китаю. Він додав, що у разі потреби США будуть готові до дій.
Таким чином Райдер прокоментував запитання журналістів щодо спільних маневрів РФ та КНР у районі Алеутських островів, які належать Вашингтону.
“Я думаю, нікого не здивує те, що Китай і Росія продовжують шукати шляхи для (військової, – ред.) взаємодії. Ми продовжимо стежити за цією ситуацією та діятимемо належним чином”, – сказав речник Пентагону.
Він додав, що російські та китайські кораблі діяли в міжнародних водах цілком правомірно, однак американські командування NORAD і NORTHCOM відстежували їхню присутність там.
- 31 липня уряд Китаю оголосив про введення експортного контролю над деякими безпілотними літальними апаратами та обладнанням, пов’язаним з ними, заявивши, що хоче захистити “національну безпеку та інтереси” на тлі ескалації напруженості зі Сполученими Штатами щодо доступу до технологій.
Нове опитування показало, що Александрія Окасіо-Кортес має більшу підтримку серед демократів у Нью-Йорку, ніж багаторічний сенатор Чак Шумер.
Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 16 цивільних, серед них 6 дітей.
Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.
Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.
За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.