Китай обмежує експорт обладнання для безпілотників – Reuters

Джерело: Reuters

31 липня уряд Китаю оголосив про введення експортного контролю над деякими безпілотними літальними апаратами та обладнанням, пов’язаним з ними, заявивши, що хоче захистити “національну безпеку та інтереси” на тлі ескалації напруженості зі Сполученими Штатами щодо доступу до технологій.

Обмеження на обладнання, зокрема деякі двигуни безпілотників, лазери, комунікаційне обладнання та системи боротьби з дронами, набудуть чинності 1 вересня.

Контроль також торкнеться деяких споживчих безпілотників, і цивільні безпілотники не можуть експортуватися для військових цілей, мовиться у заяві представника уряду.

У Китаї є велика галузь виробництва безпілотників, що експортується на кілька ринків, включаючи США.

Американські законодавці заявили, що понад 50% дронів, проданих у США, виготовлено китайською компанією DJI, і вони є найпопулярнішими, які використовуються службами громадської безпеки.

Читайте також: Китай таємно передає РФ спорядження для оснащення армії – Politico

31 липня компанія DJI заявила, що завжди суворо дотримується та забезпечує виконання законів і правил країн або регіонів, у яких вона працює, зокрема й нормативні вимоги експортного контролю Китаю.

Німецький рітейлер у березні 2022 року звинуватив DJI у витоку даних про українські військові позиції в Росію.

Раніше міністерство торгівлі Китаю зазначило, що американські та західні ЗМІ поширюють “необґрунтовані звинувачення”, що КНР експортує безпілотники для участі у війні РФ проти України, додавши, що такі повідомлення є спробою “очорнити” китайські фірми. У відомстві пообіцяли посилити експортний контроль стосовно дронів.

У червні Китай оголосив про контроль за експортом деяких металів, які широко використовуються у виробництві мікросхем. Після цього США зробили кроки відносно обмеження доступу КНР до обладнання для виробництва мікросхем.

Зауважимо, розвідка США повідомила, що Китай допомагає РФ уникнути західних санкцій та, ймовірно, надає Москві військові технології та технології подвійного призначення для використання в Україні.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

Уночі 24 травня війська РФ завдали ударів по залізничній інфраструктурі у Харківській області. Обійшлось без постраждалих, однак є значні руйнування.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Південна Корея та Японія оголосили про санкції проти осіб, організацій та суден, які допомагають Росії купувати озброєння у Північної Кореї, порушуючи резолюцію Радбезу ООН.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.