Китай обмежує експорт обладнання для безпілотників – Reuters

Джерело: Reuters

31 липня уряд Китаю оголосив про введення експортного контролю над деякими безпілотними літальними апаратами та обладнанням, пов’язаним з ними, заявивши, що хоче захистити “національну безпеку та інтереси” на тлі ескалації напруженості зі Сполученими Штатами щодо доступу до технологій.

Обмеження на обладнання, зокрема деякі двигуни безпілотників, лазери, комунікаційне обладнання та системи боротьби з дронами, набудуть чинності 1 вересня.

Контроль також торкнеться деяких споживчих безпілотників, і цивільні безпілотники не можуть експортуватися для військових цілей, мовиться у заяві представника уряду.

У Китаї є велика галузь виробництва безпілотників, що експортується на кілька ринків, включаючи США.

Американські законодавці заявили, що понад 50% дронів, проданих у США, виготовлено китайською компанією DJI, і вони є найпопулярнішими, які використовуються службами громадської безпеки.

Читайте також: Китай таємно передає РФ спорядження для оснащення армії – Politico

31 липня компанія DJI заявила, що завжди суворо дотримується та забезпечує виконання законів і правил країн або регіонів, у яких вона працює, зокрема й нормативні вимоги експортного контролю Китаю.

Німецький рітейлер у березні 2022 року звинуватив DJI у витоку даних про українські військові позиції в Росію.

Раніше міністерство торгівлі Китаю зазначило, що американські та західні ЗМІ поширюють “необґрунтовані звинувачення”, що КНР експортує безпілотники для участі у війні РФ проти України, додавши, що такі повідомлення є спробою “очорнити” китайські фірми. У відомстві пообіцяли посилити експортний контроль стосовно дронів.

У червні Китай оголосив про контроль за експортом деяких металів, які широко використовуються у виробництві мікросхем. Після цього США зробили кроки відносно обмеження доступу КНР до обладнання для виробництва мікросхем.

Зауважимо, розвідка США повідомила, що Китай допомагає РФ уникнути західних санкцій та, ймовірно, надає Москві військові технології та технології подвійного призначення для використання в Україні.

Дочка Ілона Маска Вівіан Дженна Вілсон публічно спростувала кілька нещодавніх заяв мільярдера й розповіла про стосунки з батьком.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Стримінговий серівіс Amazon працює над приквелом серіалу “Хлопаки” під назвою “Vought Rising”. 

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.