Розвідка США: Китай, ймовірно, передає військові технології російській армії

Джерело: звіт розвідки США

Китай допомагає РФ уникнути західних санкцій та, ймовірно, надає Москві військові технології та технології подвійного призначення для використання в Україні, мовиться у звіті розвідки США, опублікованому 27 липня.

В офіційному звіті Управління директора національної розвідки (ODNI) зазначили, що Китай надає обладнання подвійного призначення, попри широкі міжнародні санкції та обмеження на експорт.

Китай неодноразово заперечував відправку військової техніки до РФ після повного вторгнення Москви в Україну в лютому 2022 року.

Однак, у звіті стверджується, що митні документи показують, що “державні оборонні компанії Китаю постачають навігаційне обладнання, технології встановлення перешкод і частини винищувачів російським державним оборонним компаніям, які перебувають під санкціями”.

Читайте також: Китай таємно передає РФ спорядження для оснащення армії – Politico

Це повторює занепокоєння, висловлене минулого тижня Емманюелем Бонном, головним дипломатичним радником президента Франції Емманюеля Макрона, котрий зазначив, що КНР постачає РФ предмети, які можуть використовуватися як військове обладнання, хоча й не у великих масштабах.

У доповіді ODNI також звинувачено Китай у допомозі Росії уникнути санкцій Заходу шляхом розширення двосторонньої торгівлі, заявивши, що за минулий рік він став “ще більш критичним партнером” Росії.

Також наголошується, що Китай і РФ збільшили частку двосторонньої торгівлі в китайських юанях, і фінансові установи обох країн розширюють використання внутрішніх платіжних систем.

Своєю чергою, Китай збільшив імпорт російських енергоносіїв, зокрема нафту та газ, що перенаправляються з Європи.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.