Розвідка США: Китай, ймовірно, передає військові технології російській армії

Джерело: звіт розвідки США

Китай допомагає РФ уникнути західних санкцій та, ймовірно, надає Москві військові технології та технології подвійного призначення для використання в Україні, мовиться у звіті розвідки США, опублікованому 27 липня.

В офіційному звіті Управління директора національної розвідки (ODNI) зазначили, що Китай надає обладнання подвійного призначення, попри широкі міжнародні санкції та обмеження на експорт.

Китай неодноразово заперечував відправку військової техніки до РФ після повного вторгнення Москви в Україну в лютому 2022 року.

Однак, у звіті стверджується, що митні документи показують, що “державні оборонні компанії Китаю постачають навігаційне обладнання, технології встановлення перешкод і частини винищувачів російським державним оборонним компаніям, які перебувають під санкціями”.

Читайте також: Китай таємно передає РФ спорядження для оснащення армії – Politico

Це повторює занепокоєння, висловлене минулого тижня Емманюелем Бонном, головним дипломатичним радником президента Франції Емманюеля Макрона, котрий зазначив, що КНР постачає РФ предмети, які можуть використовуватися як військове обладнання, хоча й не у великих масштабах.

У доповіді ODNI також звинувачено Китай у допомозі Росії уникнути санкцій Заходу шляхом розширення двосторонньої торгівлі, заявивши, що за минулий рік він став “ще більш критичним партнером” Росії.

Також наголошується, що Китай і РФ збільшили частку двосторонньої торгівлі в китайських юанях, і фінансові установи обох країн розширюють використання внутрішніх платіжних систем.

Своєю чергою, Китай збільшив імпорт російських енергоносіїв, зокрема нафту та газ, що перенаправляються з Європи.

Україна також може використати західну зброю для нападу на російські позиції в Росії, звідки атакують країну, спільно заявили канцлер ФРН Олаф Шольц та президент Франції Емманюель Макрон 28 травня.

28 травня прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо на спільній пресконференції з президентом Володимиром Зеленським, зазначив, що усе озброєння, які постачає Україні Брюссель, має бути використане українськими військовими на своїй території.

В “Укренерго” повідомили, що завтра, 29 травня, в Україні не прогнозуються відключення електроенергії.

Військовий оглядач Юліан Рьопке зазначив, що теоретично більшість російських авіабаз перебувають у межах досяжності західного озброєння, отриманого Києвом від союзників.

У Міністерстві закордонних справ України зробили заяву щодо спроби КНДР запустити розвідувальний супутник.