Китай не повинен постачати обладнання в Росію – радник президента Франції

Джерело: Reuters

Радник президента Франції Еммануеля Макрона заявив, що Китай постачає в Росію предмети, які можуть використовуватися як військове обладнання, хоча й не у великих масштабах.

Відповідаючи на запитання, чи бачив Захід докази того, що Китай будь-яким чином озброював Росію під час війни в Україні, радник президента Франції Еммануель Бонн сказав: 

“Так, є ознаки того, що вони роблять те, чого ми б воліли, щоб вони не робили”.

Французькі чиновники повідомили CNN, що Бонн мав на увазі як технології подвійного призначення, так і допомогу, таку як шоломи та бронежилети.

“Нам найбільше потрібно, щоб китайці утрималися. Нам потрібно, щоб вони зрозуміли, що Україна є конфліктом глобального масштабу і що ми не можемо дозволити Україні програти з принципових міркувань, а також з причин, які є дуже оперативними”, – додав Бонн.

На запитання, що Китаю не слід робити, він відповів:

“Постачання зброї та, безумовно, економічна підтримка”.

Китай неодноразово заперечував надсилання військового обладнання до Росії після їх повномасштабного вторгнення в Україну. 

На Таврійському напрямку російські армійці, після перерви, поновили застосування штурмовиків Су-25 та вертольотів Ка-52.

29 років тому, 5 грудня, США, Велика Британія та Росія у Будапешті (Угорщина) підписали меморандум про надання Україні гарантій безпеки з боку ядерних держав в обмін на відмову України від ядерної зброї.

З 24 лютого 2022 року по 1 грудня 2023 року Фонд Порошенка спільно з ГО “Справа Громад” витратив на допомогу ЗСУ 3 902 504 000 гривень (понад 112 млн доларів США).

Окупанти продовжують штурмувати Авдіївку. Зокрема ворог зосередився навколо Степового, що на півночі від Авдіївки.

Непал заявив, що попросив Росію не вербувати своїх громадян до армії РФ та негайно відправити тіла загиблих назад до Непалу після того, як виявилося, що шість солдатів, які служили в російській армії, були вбиті.