Після скорочення програми USAID у Зімбабве смертність від малярії зросла втричі

Джерело: The Guardian

Після скорочення фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Зімбабве різко зросла захворюваність і смертність від малярії.

USAID фінансувало програми боротьби з туберкульозом, ВІЛ/СНІДом та малярією. Скорочення в січні паралізувало роботу Зімбабвійської ентомологічної програми підтримки боротьби з малярією (Zento), яка займається науковими дослідженнями й передає їх результати для національної програми боротьби з хворобою.

За даними міністерства охорони здоров’я країни, за перші чотири місяці 2025 року кількість випадків малярії зросла на 180%, а кількість смертей, пов’язаних з малярією, зросла на 218% — з 45 у тому ж періоді 2024 року до 143 у 2025 році.

Станом на 26 червня кількість випадків малярії зросла до 119 648, а кількість смертей – до 334. Діти віком до п’яти років становлять 14 % від загальної кількості випадків малярії.

Також після скорочення допомоги порушився розподіл основних засобів боротьби з малярією, таких як москітні сітки.

“Стабільне внутрішнє фінансування має вирішальне значення для продовження профілактичних і лікувальних заходів. Якщо не буде москітних сіток і профілактичних ліків для вагітних жінок, загинуть люди. Коли постачання тест-наборів і ліків першої лінії буде перервано, кількість випадків малярії і смертей різко зросте”, — сказав Ітаї Русіке, директор Зімбабвійської громадської робочої групи з питань охорони здоров’я.

Зімбабве ставило собі за мету подолати малярію до 2030 року. Дані Африканського університету показують, що в Манікаленді (провінція Зімбабве) в 2020 році зареєстрували 145 775 випадків малярії, але після впровадження Zento в 2021 році — лише 28 387.

До 2024 року кількість випадків малярії в провінції ще більше зменшилася — до 8035, але наступного року, коли скоротилося фінансування з боку США, захворюваність зросла більш ніж утричі — до 27 212.

У тимчасово окупованому Маріуполі росіяни почали обмежувати постачання води, повідомив керівник Центру вивчення окупації Петро Андрющенко.

За перше півріччя ринок нових автомобілів у Росії скоротився на 26,3% – до 530 375 машин. Втім, продажі нових люксових авто збільшилися на 19% – з січня по червень у країні продали 320 таких машин. 

Господарський суд міста Києва не задовольнив позов КП “Київський метрополітен” щодо стягнення 1,6 млн грн з АТ “Київметробуд”.

Британський боксер Тайсон Ф’юрі 20 липня підійшов до вболівальника з українським прапором по дорозі на бій Усик – Дюбуа, вигукнувши “Viva Ukraina”.

Глава РФ Володимир Путін підписав указ, котрий дозволяє жителям самопроголошених Абхазії та Південної Осетії, що вже мають російське громадянство, отримувати паспорти РФ безпосередньо на території цих республік. Документ набирає чинності з 20 липня та діятиме до 1 серпня 2028 року.