Трамп привітав американців із півріччям свого президентства
Джерело: Дональд Трамп/Truth Social
Президент США Дональд Трамп 20 липня привітав американців з півріччям свого другого президентського терміну.
Неймовірно, як летить час! І що важливо — цей період уже називають одним із найвизначальніших у президентській історії. Інакше кажучи, ми досягли чимало доброго й великого: зокрема завершили низку воєн із країнами, які нас не стосуються, окрім як через торгівлю або, в окремих випадках, дружбу — написав він.
Глава Білого дому висловив переконання, що за шість місяців перебування на посаді країна перетворилася з “мертвої й безнадійної” на “шановану в світі”.
Рік тому наша країна була мертвою, майже без жодної надії на відродження. Сьогодні ж США — найгарячіша і найшанованіша країна у світі. З річницею! — резюмував Трамп.
Додамо, 20 січня Трамп офіційно став 47-м президентом США. За цей час він оголосив надзвичайний стан на кордоні з Мексикою, планував перейменування Мексиканської затоки на “Затоку Америки”, а також висловив готовність силою забрати Гренландію.
Погляди Дональда Трампа щодо України
Ще до обрання 45-м президентом США Дональд Трамп висловлювався про Україну нерідко суперечливо. У своїй риториці він некоректно називав країну “the Ukraine”. У лютому 2014 року, після початку російської агресії в Криму, Трамп у соцмережах критикував позицію США та Росії щодо конфлікту. У 2016 році, під час передвиборчої кампанії, він неодноразово висловлював сумніви щодо анексії Криму Росією, заявляючи, що “розгляне це питання” та що “Путін не зайде до України”.
Під час свого президентства (2017–2021) Трамп підтримував на дипломатичному рівні територіальну цілісність України та санкції проти Росії. Він затвердив військову допомогу Україні, включно з летальною зброєю, а також призначив спецпосланника з питань України Курта Волкера. Однак його спілкування з українськими лідерами, зокрема телефонна розмова з Володимиром Зеленським у 2019 році, спричинила політичний скандал у США та призвела до початку процедури імпічменту.
Після закінчення президентства Трамп засудив повномасштабне вторгнення Росії в Україну 2022 року, але пізніше висловлював думки, що Україні слід було відмовитися від Криму і членства в НАТО, щоб уникнути війни. У 2023 році він припускав можливість територіальних поступок для завершення конфлікту.
У 2024–2025 роках, вже під час свого 47-го президентства, Трамп неодноразово висловлював критику на адресу України та президента Зеленського, поширював неправдиву інформацію і повторював проросійські наративи. Зокрема, він звинувачував Україну у початку війни та небажанні завершити її мирним шляхом. Втім, нині глава Білого дому демонструє посилену підтримку Києва. Він пригрозив Путіну новими санкціями, тоді як країни НАТО зобов’язав закупити більше озброєння для України. Щобільше, Дональд Трамп під час телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським закликав Україну переходити у наступ на фронті, повідомляє The Washington Post із посиланням на неназваного українського чиновника.
Під час телефонної розмови 4 липня Дональд Трамп заявив, що Україна не зможе змінити хід війни, діючи лише в обороні, і закликав перейти в наступ.
За словами українського чиновника, Трамп також поцікавився, чи може Україна завдати ударів по Москві або Санкт-Петербургу. Зеленський відповів, що це можливо за умови отримання необхідного озброєння.
Додамо, дані опитування Economist/YouGov свідчать, що рейтинг несхвалення президента США Дональда Трампа сягнув рекордного рівня з початку його другого терміну на посаді.
- Президент США Дональд Трамп цікавився у свого українського колеги Володимира Зеленського, чому Україна не завдає ударів по російській столиці.
- За даними ЗМІ, президент США Дональд Трамп особисто телефонував канцлеру ФРН Фрідріху Мерцу, щоб висловити невдоволення тим, що Росія продовжує атакувати Україну.
- Після того, як республіканці роками наполягали припинити допомогу Україні, більшість з них тепер відмовились від цієї позиції, після того, як президент США Дональд Трамп підтримав Київ.
Правоохоронці повідомили про підозру у державній зраді чинному народному депутату від забороненої партії ОПЗЖ Федору Христенку, який був топовим агентом ФСБ РФ (резидентом).
Служба безпеки України прийшла до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з перевіркою щодо дотримання законодавства про державну таємницю.
В іспанському житловому комплексі Cala Alta у Вільяхойосі, де раніше вбили російського пілота Максима Кузьмінова, загинув колишній посадовець Департаменту боротьби з організованою злочинністю МВС України Ігор Грушевський.
Служба безпеки України і Офіс генпрокурора України проводять щонайменше 70 обшуків щодо співробітників Національного антикорупційного бюро України.
Після обрання Дональда Трампа на посаду президента США, у діяльності Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) відчулися суттєві зміни. Одним із перших кроків нової американської адміністрації стало припинення фінансування міжнародної комісії аудиторів, яка на той момент перевіряла діяльність керівництва Бюро.