Гендиректору «Лісів України» визначили заставу у 91 млн
Джерело: ДБР
22 липня Печерський суд Києва відправив під варту керівника ДП “Ліси України” з альтернативою внесення застави у 90 млн 840 тис. грн. Посадовця категорії “А” затримали за підозрою в незаконному збагаченні на у 7 мільйонів 870 тисяч гривень.
Нині “Ліси України” очолює Юрій Болоховець.
Під час досудового розслідування встановили, що за 2021-й посадовець фактично став власником елітної нерухомості в центрі Києва, восьми земельних ділянок, вантажного автотранспорту, а також значно примножив грошові активи на банківських рахунках.
З метою приховати реальне джерело походження майна посадовець вдався до складної схеми легалізації, залучивши близьке оточення. Елітну квартиру на Печерську, вартістю понад 9 мільйонів гривень, оформив на близького товариша, який фактично не мав стосунку до придбання. Усі переговори з продавцем, вибір об’єкта, укладання договорів і розрахунки проводила дружина підозрюваного, діючи від імені “номінального” власника.
Схожі дії були вжиті й щодо оформлення земельних ділянок та транспорту – використано підставних осіб та фіктивні договори.
Більшість платежів здійснювались готівкою або з рахунків третіх осіб.
Втім, слідчі встановили, що законні доходи посадовця не могли покрити навіть третину витрат, а підтверджену різницю між офіційними статками та реальними активами оцінили у щонайменше 7 млн 925 тис. грн.
Посадовця затримали за підозрою у незаконному збагаченні (ст. 368-5 КК України).
Санкція передбачає до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Сам Болоховець раніше зауважив, що власник квартири, яку орендує його родина – підприємець. Станом на 2021 рік у нього був більш ніж достатній офіційний дохід для купівлі нерухомості.
Власник квартири володіє не одним об’єктом нерухомості та здає їх в оренду. Квартира орендується моєю дружиною за ринковою вартістю, інформація про оренду завжди вносилася в декларацію про доходи, – додав він.
- Викрито та повідомлено про підозру директору однієї з філій Центрального лісового офісу ДП “Ліси України” у вимаганні й одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України) від підлеглих.
- Колишнього заступника директора департаменту Державної служби експертного контролю засудили на 10 років і шість місяців ув’язнення за вимагання 250 тис. доларів США.
- Співробітники СБУ та НАБУ викрили депутата Миргородської міськради у Полтавській області, який вимагав з фермера майже 67 тисяч доларів за вирішення “земельного питання”.
- Заступниці директора комунального підприємства повідомили про підозру в одержанні неправомірної вигоди. За даними слідства, вона вимагала від керівника благодійної організації 108 тисяч гривень хабаря за використання приміщень іподрому для зберігання гуманітарної допомоги.
За даними синоптиків у середу, 23 липня, у частині областей очікується негода.
Ввечері 22 липня начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов закликав українців “вирішувати внутрішні суперечності шляхом відкритого діалогу для досягнення єдиної спільної мети”.
Внаслідок масштабної схеми вирубки лісів на території Лазещинського лісництва, яке є філією “Ясінянське лісомисливське господарство” ДП “Ліси України” довкіллю завдано збитків на 55,8 млн гривень. Посадовцю філії оголосили підозру.
Біля Офісу президента ввечері 22 липня спалахнули протести після того, як влада Україна зробила крок до послаблення антикорупційного агентства. Опоненти вважають це найрадикальніший із низки нещодавніх кроків, спрямованих на концентрацію влади у руках Володимира Зеленського та придушення критики його адміністрації.
Ввечері 22 липня президент Володимир Зеленський підписав закон №12414, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.