Гендиректор OpenAI Сем Альтман попередив про «кризу шахрайства» у сфері ШІ

Джерело: CNN

Гендиректор OpenAL Сем Альтман заявив, що світ може опинитись на межі “кризи шахрайства” через ШІ, який дозволяє зловмисникам видавати себе за інших людей.

“Мене лякає те, що, судячи з усього, деякі фінансові установи все ще приймають голос як підтвердження особистості під час переказу великих сум чи для будь-яких інших дій. Ви кажете контрольну фразу і вони просто роблять це. Це просто божевілля, що цим все ще займаються… ШІ повністю перевершив більшість існуючих способів аутентифікації, за виключенням паролів”.

Водночас попри таке попередження, OpenAI закликала адміністрацію президента США Дональда Трампа уникати регулювання, яке може завадити технологічним компаніям конкурувати з іноземними у сфері ШІ.

У виданні зауважили, що Альтман не самотній у своїх попередженнях. Ще торік ФБР повідомляло про схожі шахрайські дії, пов’язаних з “клонуванням” голосу та відео з допомогою ШІ.

Чимало батьків скаржились, що технологія голосового ШІ використовувалась для того, щоб виманити у них кошти, імітуючи голоси їхніх дітей, які нібито потрапили у біду.

Ба більше, цього місяця повідомлялось, що хтось користуючись ШІ для імітації голосу, використав голос держсекретаря Марко Рубіо та зв’язався з главами МЗС, губернатором США та членом Конгресу.

“Я дуже занепокоєний тим, що нам загрожує серйозна криза шахрайства, яка вже на підході. Зараз це голосовий дзвінок, а скоро буде відеодзвінок чи фейстайм які не можна буде відрізнити від реальності”, – сказав Альтман.

Він додав, що не спить ночами через думку про те, що зловмисники використовуватимуть ШІ для злочинів до того, як світ зможе протистояти цьому. До прикладу, якщо противники США використають ШІ для атаки на американську енергосистему чи створять біологічну зброю.

Такий коментар може свідчити про те, що у Штатах занепокоєні тим, що Китай випереджує США у сфері ШІ.

Альтман також висловив стурбованість перспективою втрати людьми контролю над надрозумною системою штучного інтелекту або наданню цій технології надто великого права прийняття рішень.

Різні технологічні компанії, включаючи OpenAI, прагнуть створення надрозуму на основі штучного інтелекту, і Альтман заявив, що, на його думку, до 2030-х років штучний інтелект може значно перевершити людські можливості, але поки неясно, як саме вони визначають цей рубіж і коли – якщо взагалі колись – досягнуть його.

Водночас Альтман заявив, що не настільки – порівняно з іншими колегами – занепокоєний тим, що ШІ відбиратиме робочі місця у людей. За його словами, ніхто не знає, що буде у майбутньому.

При цьому він визнає, що “цілі класи професій зникнуть”, але разом з тим з’являться і нові.

“Якби світ міг заглянути на 100 років вперед, у працівників майбутнього, ймовірно, не буде того, що сьогоднішні працівники вважають “справжньою роботою””.

Реалістичні ляльки-немовлята “reborns” стали глобальним феноменом у США: колекціонери витрачають тисячі доларів на розкішні дитячі аксесуари та піклуються про них, ніби це справжні діти.

У Центрі протидії дезінформації наголосили, що Кремль використовує Центральноазійський міжнародний економічний форум у Таджикистані для посилення “мовного” тиску на країни Центральної Азії з метою розмити національну ідентичність народів.

Суддя штату Флорида Робін Розенберг 23 липня відхилила запит Міністерства юстиції США на розкриття додаткових свідчень великого журі, зібраних у межах кримінального розслідування щодо Джеффрі Епштейна.

23 липня у Шосткинському районі, під час гуманітарного розмінування звільнених територій, загинув 30-річний сержант служби цивільного захисту, старший сапер-оператор Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України – Олег Петренко.

Кабінет Міністрів повторно отримав документи Комісії з відбору голови Бюро економічної безпеки щодо призначення переможця конкурсу Олександра Цивінського.