Ляльки-немовлята по $8 тис: у світі набирає популярності феномен реборнів

Джерело: WSJ

Реалістичні ляльки-немовлята “reborns” стали глобальним феноменом у США: колекціонери витрачають тисячі доларів на розкішні дитячі аксесуари та піклуються про них, ніби це справжні діти.

Джерело: WSJ

У США та світі загалом набирає популярності феномен “реалістичних немовлят” — ляльок-новонароджених, котрі мають зовнішність ідентичну справжнім дітям. Їхні власники купують для них дорогі коляски, автокрісла, одяг, аксесуари й навіть водять на прогулянки, як справжніх немовлят.

Ціни на такі ляльки можуть досягати $10 000.

У США більшість ляльок створюють вручну аматори: формують, розписують. Це тривалий і кропіткий процес, особливо для силіконових моделей, котрі є найдорожчими.

Джерело: WSJ

У червні на ярмарку “Dolls of the World” у Грінсборо, Північна Кароліна, з’їхались близько 1500 учасників із ляльками. Там продавали навіть спеціальні парфуми, що надають іграшкам запах справжньої дитини.

Одна з найвідоміших учасниця спільноти — Келлі Мейпл, ютуберка з понад 2 мільйонами підписників. Вона продавала свої роботи просто на ярмарці, тоді як фанати буквально шикувались до неї в чергу за автографами.

В моїй кімнаті — голови та кінцівки повсюди. Іноді це навіть лякає, — зізнається Мейпл.

Джерело: WSJ

Однак не всі сприймають таке хобі доброзичливо. Дехто називає ляльок моторошними, а власниць — “божевільними”. Втім, як кажуть колекціонерки, критики не розуміють головного: для багатьох жінок ці ляльки — це спосіб впоратись із болем. Після втрати дитини, викидня, або при ПТСР, деменції, аутизмі — “reborns” може стати джерелом емоційного спокою. Наприклад, Брітні Спірс, котра пережила викидень, також носила з собою ляльку.

Люди вважають, що це божевілля, тому що це лялька, — зауважила 21-річна колекціонерка Ханна Хаммонд, вчителька з Гемптона, штат Вірджинія, яка збирає відроджених. — Але це як і будь-яке інше хобі.

Дехто ж використовує ляльок у дитячій терапії. Так, мешканка Міссурі Кетрін Ганселл спільно з усиновленою донькою, котра пережила насильство в дитинстві, використовують ляльку для навчання любові та турботи.

Джерело: WSJ

На ярмарці були не лише традиційні немовлята, а й “фентезі”-ляльки: наприклад, напівкролик чи вовкулак. 12-річна Меґґі Барнс показала журналістам своє нове придбання — мініатюрного перевертня Фанг. Її мама, теж фанатка, подарувала дівчинці цю ляльку за $1000.

Джерело: WSJ

Серед учасників були й старші поціновувачі — дехто приїхав із чоловіками, котрі не лише підтримують захоплення, а й активно долучаються. У родині Гаррісів із Джорджії, що мають п’ятеро дітей і семеро онуків, удома облаштовані окремі “дитячі” з ліжечками для reborns.

Джерело: WSJ

Лялькарство також дедалі частіше стає джерелом доходу: зокрема Мейпл продає свої роботи за тисячі доларів. Проте, економічна ситуація позначилась і на цьому ринку — цього року вона продала лише три ляльки, тоді як минулого — п’ять.

Джерело: WSJ

Народний обранець від партії “Голос” Ярослав Рущишин загинув унаслідок ДТП. Йому було 57 років.

Американська компанія Tesla опублікувала фінансовий звіт за другий квартал 2025 року. Згідно з оприлюдненими даними, автовиробник відзначив погіршення фінансових показників.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Париж офіційно визнає державу Палестину у вересні, під час сесії Генеральної Асамблеї ООН.