На Тернопільщині продовжують працювати офтальмологи, котрі скалічили 18 пацієнтів

Джерело: Тернопільська обласна прокуратура/Facebook

Прокурори Тернопільщини вимагають відсторонення від займаних посад чотирьох лікарів-офтальмологів районної лікарні, через дії яких частково чи повністю осліпли 18 пацієнтів.

Прокурори скерували до суду клопотання про відсторонення від займаних посад 4 офтальмологів районної лікарні, обвинувачених у неналежному виконанні медичними працівниками професійних обов’язків, внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворих (ч. 1 ст. 140 КК України), одержанні неправомірної вигоди для себе, поєднаному з вимаганням, особою, яка провадить професійну діяльність, пов’язану з наданням публічних послуг (ч. 4 ст. 368-4 КК України) та у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України), – зазначили у повідомленні.

Зауважимо, троє лікарів цього медзакладу з березня 2022 року по лютий 2023 року за вказівкою завідувача відділення вводили заборонений препарат пацієнтам. Кожен з них неправомірно одержав від пацієнтів від 8 до 34 тис грн, вимагаючи ці гроші за введення препарату.

Внаслідок такого “лікування” постраждало 18 пацієнтів: 15 із них втратили зір на одне око, троє – на обидва ока. Через ускладнення хвороби після введення препарата 7 пацієнтам проведено операцію з видалення ока.

Так, через дії лікарів державі завдано шкоди на майже 900 тис грн, витрачених на лікування постраждалих.

Наразі кримінальні провадження щодо лікарів розглядає Чортківський районний суд.

У прокуратурі пояснили, оскільки медики і надалі продовжують працювати у лікарні, у зв’язку із ризиками впливу на персонал та пацієнтів, вирішено надіслати клопотання про відсторонення їх від займаних посад.

  • Британський лікар намагався вбити партнера своєї матері підробленою вакциною проти COVID-19. Причиною став дім, який матір хотіла залишити у спадок своєму партнеру.
  • На Волині правоохоронці провели понад 20 обшуків у межах розслідування схеми ухиляння від мобілізації. Обшуки відбулися в лікарнях, медико-соціальних експертних комісіях (МСЕК), військово-лікарських комісіях (ВЛК), а також у районних та міських територіальних центрах комплектування (ТЦК).

Держсекретар США Марко Рубіо розпочинає поїздку до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну на тлі переговорів Вашингтона з Тегераном щодо завершення війни на Близькому Сході. Однією з головних тем стане безпечний і вільний транзит через Ормузьку протоку.

Військові М’янми відповідальні за загибель щонайменше 702 цивільних протягом шести місяців виборчого періоду. Новий звіт ООН описує різке погіршення ситуації з правами людини в М’янмі на тлі контрольованих військовими виборів. Найбільшим джерелом руйнувань і жертв, за оцінкою організації, залишаються авіаудари.

Федеральний суд у Вашингтоні заблокував адміністрації Дональда Трампа використання оновленої імміграційної бази SAVE для перевірки виборчих списків штатів. Правозахисники попереджали, що така система може помилково позбавити права голосу законних виборців.

Верховний суд Іспанії засудив колишнього міністра транспорту Хосе Луїса Абалоса до 24 років ув’язнення у справі про корупцію під час закупівлі масок у пандемію COVID-19. Його колишній помічник Кольдо Гарсія отримав 19 років.

Група податкових експертів і колишніх посадовців IRS заявила в суді, що Міністерство юстиції США незаконно надало Дональду Трампу, його родині та бізнесу захист від податкових перевірок. На їхню думку, така домовленість може порушувати конституційну заборону на отримання президентом додаткової вигоди від держави.