Через політику Трампа кількість іммігрантів у США скоротилася вперше за 60 років

Джерело: Newsweek

За даними дослідження Pew Research Center, кількість іммігрантів у США вперше з 1960-х років стала зменшуватися. Сталось це після того, як президент Дональд Трамп почав реалізовувати свою жорстку імміграційну політику.

У січні 2025 року в країні проживало рекордні 53,3 мільйона іммігрантів (і легальних, і нелегальних), що становило 15,8% населення. Але до червня кількість виїздів і депортацій перевищила кількість новоприбулих, що призвело до скорочення іммігрантського населення до 51,9 мільйона.

Як вказує видання Newsweek, це стало наслідком кількох значних змін у політиці.

У червні 2024 року тодішній президент Джо Байден ввів нові обмеження на подання заяв про надання притулку, що різко зменшило кількість випадків перетину кордону. Коли Трамп повернувся на посаду в січні 2025 року, він швидко вжив заходів, щоб припинити надання притулку, стримати міграцію та посилити арешти і депортації.

Хоча повний вплив цих заходів ще не відомий, вони вже сприяють зниженню кількості іммігрантів, особливо нелегальних.

“Ми не можемо безпосередньо пов’язати це з депортаціями та змінами в політиці, але, безсумнівно, існує певний зв’язок. Чи справжнє зниження настільки ж велике, як те, що ми бачимо, просто порівнюючи два пункти даних, ми не знаємо”, — сказав старший демограф Pew Research Center Джеф Пассел.

Зміни через політику Трампа вплинули й на ринок праці. Іммігранти, як легальні, так і нелегальні, які на початку 2025 року становили 20% працівників США, до червня становили 19% — на 750 000 працівників менше.

Демограф вказав, що, попри зміни в цифрах за останні роки і навіть місяці, іммігранти продовжують становити близько 15% населення США.

Чи продовжиться довгострокова тенденція до зменшення кількості іммігрантів у США ще невідомо, оскільки дані за 2025 рік є попередніми і можуть змінюватися.

У Карпатах вдалося врятувати двох маленьких ведмежат, які залишилися без матері. Їх передали до Реабілітаційного центру бурого ведмедя Національного природного парку “Синевир”.

На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.

Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.

Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.

Протягом ночі 23 червня російські окупанти атакували Дніпропетровщину. Є постраждалий та руйнування.