В Україні вдалося відновити понад 760 об’єктів медзакладів, пошкоджених росіянами

Джерело: МОЗ України.

За понад 17 місяців повномасштабної війни у різних регіонах України відновлено повністю або частково 765 об’єктів медичних закладів.

Зокрема, 353 об’єкти відновлено повністю та ще 412 – частково. Найбільше – у Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській та Чернігівській областях.

За понад рік повномасштабної війни російські окупанти пошкодили 1 406 об’єктів медзакладів та ще 186 об’єктів зруйнували повністю. Найбільших втрат зазнала медична інфраструктура Харківщини, Донеччини, Миколаївщини, Київщини та Чернігівщини.

“Майже півтора року повномасштабної війни російська армія продовжує щоденно руйнувати та обстрілювати мирні міста та цивільну інфраструктуру, в тому числі й медичну. Ворог прицільно та системно руйнує лікарні, пологові, поліклініки, амбулаторії тощо. Попри це, в Україні продовжують справлятися з наднавантаженням та працювати над відновленням українських медичних закладів, аби потрібна медична допомога була доступна кожному”, – зазначили у відомстві.

З початку 2024 року Міноборони кодифікувало і допустило до експлуатації у Силах оборони понад 900 зразків озброєння і військової техніки, зокрема понад 600 – українського виробництва.

Міністерство внутрішніх справ Естонії днями визнало недостатніми зміни, котрі внесла Естонська православна церква Московського патріархату до свого статуту для розриву зв’язків з Москвою.

Західні дипломати та частина українських посадовців вважають, що найімовірнішим компромісом для завершення війни, Росія збереже контроль над окупованими територіями, а Київ набуде членства в НАТО та гарантій безпеки від альянсу.

Голова ОВА Артем Лисогор повідомив, що на ТОТ Луганщини росіяни вирішили повернутися до радянської практики та запровадили патрулювання вулиць так званими “народними дружинами”.

Посол Росії у Вашингтоні Анатолій Антонов закінчив роботу у США та повертається до Москви.