У Чернігові на місці зруйнованого стадіону планують побудувати новий за 620 мільйонів гривен

Джерело: “Суспільне Чернігів”
Міністерство молоді та спорту України виділить 20 млн грн на підготовку кошторисної документації щодо будівництва нового стадіону Гагаріна у Чернігові, який раніше зруйнували росіяни. Загалом проєкт оцінили у 620 млн грн.
За словами начальника департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОВА Андрія Шемеця, для будівництва залучать кошти з держбюджету. Цього року міністерство виділить перший транш.
“Спілкуючись з Міністерством, спілкуючись з директором державного підприємства, ми визначили, що це буде мультифункціональний стадіон. Будемо підлаштовувати під трибунами критий легкоатлетичний манеж”, – сказав Андрій Шемець.
11 березня 2022 року у Чернігові росіяни розбомбили стадіон ім. Гагаріна і бібліотеку поруч із ним. За ніч впали п’ять авіабомб великої потужності.
Шемець зауважив, що до стадіону приїхали і наші експерти, і фахівці, які займаються будівництвом нових будівель, з-за кордону.
“Наприклад, трибуну одну можна залишити, все інше, що можна демонтувати та зробити мультифункціональний, сучасний стадіон із підтрибунними приміщеннями, з окремими залами, розминочними полями”, – сказав Шемець.

Фото: Суспільне Чернігів
- До Дня Незалежності України з 24 по 29 серпня цього року в самому центрі Риги в Латвії відбудеться благодійний культурний проєкт “Ukraine. Residence of Freedom”, зібрані кошти з якого спрямують на допомогу українським воїнам, які зазнали поранень.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.