Білорусь планує зупинити дію угоди з Україною щодо захисту прав переселенців
Джерело: Палата представників Національних зборів Республіки Білорусь.
Білорусь планує розірвати угоду з Україною щодо регулювання процесу переселення та захисту прав переселенців та членів їхніх сімей у відповідь на нібито “недружні дії України”.
Білорусь вже прийняла рішення про зупинення своєї участі в цьому договорі, однак вийти з нього країна може лише через певний закон.
Відтак, сьогодні білоруські парламентарі розглянули проєкт Закону Республіки Білорусь “Про зупинення дії угоди між Республікою Білорусь та Україною щодо регулювання процесу переселення та захисту прав переселенців та членів їхніх сімей”.
Зазначається, що законопроєкт підготовлений у відповідь “на недружні дії, вжиті Україною щодо Республіки Білорусь, що виразились у закритті цією країною державного кордону з Білоруссю, а також у виході України в односторонньому порядку з низки міжвідомчих та міждержавних договорів”.
Під час засідання білоруські депутати зазначили, що ухвалення законопроєкту не вплине на переїзд та інтеграцію переселенців з України, а також не погіршить правове становище громадян України, які мають посвідку на проживання або звертаються за отриманням білоруського громадянства.
“Усі ці питання врегульовано національним законодавством”, – зазначається у повідомленні Палати представників Національних зборів Республіки Білорусь.
Відтак, Постійна комісія Палати представників із міжнародних справ прийняла рішення включити до порядку денного десятої сесії Палати представників питання “Про проєкт Закону Республіки Білорусь “Про зупинення дії угоди між Республікою Білорусь та Україною щодо регулювання процесу переселення та захисту прав переселенців та членів їх сімей” та рекомендувати Палаті представників ухвалити цей законопроєкт.
- У ДПСУ зазначають, що Білорусь використовує найманців ПВК “Вагнер” для нагнітання ситуації. Водночас прикордонники запевнили, що на цей час кількість та місце розташування “вагнерівців” не становлять загрози Україні.
- Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що країна посилить кордон із Білоруссю. До нього скерують 10 тисяч військових.
- Польща розглядає можливість закриття всіх залізничних вантажоперевезень із Білоруссю за потреби. Питання порушили на зустрічі міністрів внутрішніх справ Польщі та Литви.
Проросійського активіста Лі Вон Чоля, який у 2014 році вивісив російський прапор над Луганською обласною адміністрацією і воював на боці РФ, засудили до 8 років ув’язнення за участь у незаконному збройному формуванні та захопленні державних будівель. У жовтні 2024 року він потрапив у полон на Донеччині.
Вранці 7 січня російська армія обстріляла прикордонні райони Чернігівської області.
Джордан Маклаклен, 26-річний доброволець з Шотландії, загинув у бою проти російських окупантів. Він приєднався до українського війська у 2022 році.
За результатами 2024 року МЗС РФ підготувало масштабний звіт про “порушення прав російських громадян та співвітчизників у зарубіжних країнах”. У документі наведено дані з більш ніж 40 “недружніх до Росії” держав світу, включаючи Україну.
У тимчасово окупованому Сіверськодонецьку Луганської області російські окупанти змушують підлітків брати участь у показових роботах із відновлення будинків, зруйнованих внаслідок дій армії РФ.