Австрія депортувала засудженого до Афганістану вперше за 4 роки
Джерело: Reuters.
Австрія вперше з 2021 року депортувала громадянина Афганістану до Кабулу. Як заявив канцлер Крістіан Штокер, депортований чоловік був засуджений за тяжкі злочини.
“Сьогодні вранці чоловік, засуджений за тяжкі злочини, був депортований до Кабулу. Це перша депортація до Афганістану з 2021 року”, – сказав канцлер.
Він наголосив, що Австрія дотримується політики “нульової терпимості” до іноземців, які вчинили кримінальні злочини.
“Ми надсилаємо чіткий сигнал: ніхто, хто втратив право на перебування через злочин, не залишиться в країні”, – зазначив Штокер.
За даними видання APA, депортований – чоловік 1994 року народження, який відбув майже чотири роки у в’язниці за зґвалтування та тяжкі тілесні ушкодження. Його відправили до Афганістану через Стамбул під супроводом австрійських правоохоронців.
Варто зазначити, що це перший випадок депортації до Афганістану після повернення до влади “Талібану” у 2021 році. Раніше Австрія вже відновила депортації до Сирії та Сомалі.
Додамо, що ще на початку 2025 року делегація з Австрії відвідала Кабул, щоб обговорити можливість повернення афганських громадян. У вересні представники “Талібану” прибули до Відня для узгодження технічних деталей. За даними ЗМІ, у майбутньому депортація може стосуватися ще близько 30 громадян Афганістану.
- Австрія заявила, що погодиться з останнім пакетом санкцій Європейського Союзу проти Росії, змінивши свою попередню позицію. Так країна усунула ключову перешкоду перед голосуванням на початку наступного тижня.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко заявила, що очолить українську делегацію на конференції з відновлення України у польському Гданську. Раніше медіа повідомили, що президент Володимир Зеленський відмовився їхати туди після загострення відносин.
Президент США Дональд Трамп заявив, що американські автовиробники Ford і General Motors спільно з іншими компаніями можуть найближчим часом долучитися до виробництва озброєння для потреб армії.
У Нікополі Дніпропетровської області російські війська завдали удару по рятувальниках ДСНС, які ліквідовували наслідки попереднього обстрілу.
Народна депутатка від партії “Слуга народу” Ольга Василевська-Смаглюк повідомила, що у Верховній Раді готують збільшення штрафів за перевищення швидкості.
Російські окупанти атакували FPV-дронами житлові будинки у приватному секторі Краматорська та багатоквартирний будинок у Дружківці.