Фінансування ПВК «Вагнер» може здійснюватися білоруською владою – британська розвідка

Джерело: Міноборони Великої Британії

Приватна військова компанія “Вагнер”, ймовірно, рухається до процесу скорочення та реконфігурації для зменшення витрат на заробітну плату персоналу на тлі фінансового тиску.

На думку аналітиків, після невдалого збройного заколоту в червні 2023 року російський уряд діяв проти бізнес-інтересів власника приватної військової компанії “Вагнер” Євгена Пригожина.

“Існує реальна можливість того, що Кремль більше не фінансує групу. Якщо російська держава більше не платить “Вагнер”, то другим найбільш ймовірним платником є білоруська влада”, – йдеться в огляді.

При цьому у розвідці Сполученого Королівства зазначили, що значний за чисельністю військовий контингент призведе до “значного і потенційно небажаного виснаження скромного білоруського бюджету”.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.