Фінансування ПВК «Вагнер» може здійснюватися білоруською владою – британська розвідка

Джерело: Міноборони Великої Британії

Приватна військова компанія “Вагнер”, ймовірно, рухається до процесу скорочення та реконфігурації для зменшення витрат на заробітну плату персоналу на тлі фінансового тиску.

На думку аналітиків, після невдалого збройного заколоту в червні 2023 року російський уряд діяв проти бізнес-інтересів власника приватної військової компанії “Вагнер” Євгена Пригожина.

“Існує реальна можливість того, що Кремль більше не фінансує групу. Якщо російська держава більше не платить “Вагнер”, то другим найбільш ймовірним платником є білоруська влада”, – йдеться в огляді.

При цьому у розвідці Сполученого Королівства зазначили, що значний за чисельністю військовий контингент призведе до “значного і потенційно небажаного виснаження скромного білоруського бюджету”.

Лідер Північної Кореї каже, що “ніколи раніше ворогуючі сторони на Корейському півострові не стикалися з таким небезпечним і гостроим протистоянням, яке могло перерости в найбільш руйнівну термоядерну війну”. 

Польський прем’єр-міністр Дональд Туск заявив, що російсько-українська війна переходить у вирішальну фазу. До цього рідко використання однієї ракети викликало таке занепокоєння. Загроза глобального конфлікту є серйозною та реальною, сказав він сьогодні зранку.

20-річного норвезького студента, який працював охоронцем у посольстві США в Осло, заарештували за підозрою в шпигунстві на користь Росії та Ірану, повідомляє влада Норвегії.

Невизнаний президент Білорусі Олександр Лукашенко погрожує повністю вимкнути інтернет, якщо під час виборів президента розпочнуться протести. 

Володимир Путін ухвалив рішення про серійне виробництво новітньої ракети “Орєшнік”, якою росіяни атакували Дніпро.